Yatağan’da vahşi depolamaya son!

Yatağan’da vahşi depolamaya son!

Muğla’da katı atık, hafriyat, deniz, su ve çevre kirliliği alanlarında hizmetlerini hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yeni bir yatırımla çevreyi ve doğayı korumaya devam ediyor. Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinden günde yaklaşık 60 ton civarında oluşan evsel nitelikli katı atıkların bir noktada toplanması için çalışma başlatan Muğla Büyükşehir, Yatağan Katı Atık Aktarma İstasyonu’nun yüzde 55’ini tamamladı. Tesisin eylül ayında bitmesi planlanıyor. Büyükşehir Başkanı Osman Gürün, “Toplam 1 milyon 500 bin lira değerindeki tesis, Yatağan ve Kavaklıdere’nin yıllık 21 bin 600 ton evsel nitelikli atığının toplandığı nokta olacak” dedi.

Edremit sahili alev alev...Balıkesir'in Edremit ilçesinde turistik tatil bölgeleri Akçay ve Dalyan arasında kalan sazlık alanda başlayan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Alevlerin sahile ve yola kadar geldiği alanda denizden çıkan tatilciler endişeli gözlerle alevleri izlerken Edremit Kara yolu üzerindeki bazı noktalarda da kara yoluna kadar uzanan alevler yüzünden trafik ilerleyemiyor. Göçmen kuşların duraklama noktası olduğu öğrenilen bölgede alevlerin arasında kalan çok sayıda hayvanın telef olduğu belirtiliyor.
Yoğun istek üzerine ikinci kez Harbiye'de arabesk geceTemmuz ayında Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu, Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bir kez daha sevenleriyle buluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber