Yatırımcı, Bodrum ve Alaçatı’yı tercih ediyor

Ozan Batıgün, bir tıp doktoru... Aynı zamanda stratejik danışmanlık bürosu var. Bununla da yetinmeyen Batıgün, yaptığı araştırmalar sonucunda hızla büyüyen gayrimenkul sektörüne girdi.

Yatırımcı, Bodrum ve  Alaçatı’yı tercih ediyor

Diğer mesleklerini de sürdüren Batıgün, kısa sürede tahminlerin ötesinde gayrimenkul alanında taleplerle karşılaştığını söyledi.

İzmir’den talep

Bürosunda 30 çalışanı olduğunu, yalı, malikane, konsept konutlar, arsa ve ticari mülkleri baz al dığını belirten Batıgün, “Hemen hemen tamamı İstanbul & Bodrum’da yer alan iki milyon dolar ve 150 milyon dolar arasında değişen projeler.
Bu tip yatırımları genellikle inşaat firmaları, holdingler ve sanat camiası tercih ediyor” dedi. Yatırımcıların İstanbul ve Bodrum’u tercih ettiğini, bunun dışında Alaçatı’nın da ilgi gördüğünü belirten Batıgün, “İstanbullu inşaat firmaları, İzmir’e gereken ilgiyi göstermiyor. Bodrum’da yedi milyon liraya villa var. Aylık aidatı ise üç bin lira. İzmir’den satış konusunda çok talep alıyoruz” dedi.

‘Araştırma yapın’

Gayrimenkul alacakları önerilerde de bulunan Batıgün, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlk önerim, uzun süre oturmayı planlayacakları kurumsal projeleri tercih etsin. Çünkü apartman daireleri, hele hele ikinci el olunca, az alıcı buluyor. Vatandaş, taşındığı yerde yaşam alanı istiyor. Güvenlik, havuz, fitness center, cafe, market, kuaför, kreş olan projeler daha çok ilgi görüyor. Kısacası gayrimenkul alacak olanlar çok iyi araştırma yapmalı.”

Milliyet'te Gündem 6 Aralık 2019.
6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber