Geri Dön

YEDI PUANLIK MAC

“Galip gelirsek bir ayağımızı Süper Lig’e atarız” diyen Altay TeknikDirektörü Fuat Yaman, hem ilk yarıyı rakibin üstünde bitirmek, hem desezon sonundaki olası ikili averaj hesapları için avantaj elde etmek istiyor

YEDI PUANLIK MAC

Bank Asya 1. Ligi’nde Lider Karabük’ün (34) ardından averajla ikinci sırada bulunan Altay, takipçisi Konyaspor’la cumartesi günü deplasmanda oynayacağı maça kilitlenirken, Fuat Yaman, zorlu randevuyu kazanmaları halinde bir ayaklarını Süper Lig’e atacaklarını söyledi. Konya sınavını, “7 puanlık maç” olarak değerlendiren Yaman, “Kazanırsak, olası ikili averaj hesaplarında da avantaj elde edeceğiz. Ayrıca rakiplere psikolojik üstünlük sağlama şansımız olacak. Çok ciddi motivasyon gerekiyor” dedi.
Konya maçının skoru ne olursa olsun, geldikleri noktanın memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Yaman, “Kulübü yakından tanıyan, geçmişini bilen bir taraftara ne beklediğini sorsanız, takım Süper Lig’de ise tutunmasını, 1. Lig’de ise şampiyonluğa oynamasını, genç yeteneklerin de vitrine çıkmasını ister. Bu temennilerin hepsi şu ana kadar gerçeğe dönüştü. Zirve yarışının en büyük adayıyız. Ayrıca Musa Çağıran, Cenk, Burak gibi gençler takımın başarısında ön plana çıkıyor” diye konuştu. Cumartesi günü konuk olacakları Konyaspor ile kendileri arasında yapı farkı bulunduğuna dikkat çeken Yaman, kritik müsabakayla ilgili şunları söyledi:

Konya’ya erken gidecekler
“Rakibimiz bize göre daha çok bireysel yeteneklerin taşıdığı bir ekip. Tayfun, Erdal, Kaue, Ferdi, Mehmet Şen gibi oyuncuların günlük, anlık katkılarıyla çok puan topladılar. Biz daha çok takım oyunu sergiliyoruz. Gollerin dağılımı, bu konudaki en net veri sayılabilir. Ayrıca daha hızlı oynamamız ve zirveye çıkma isteğimiz avantajlarımız arasında.” Sarı kart cezalı Yiğitcan dışında önemli bir eksikleri olmadığını belirten Yaman, “Perşembe günü Ankara üzerinden Konya’ya geçeceğiz. İklim şartlarının sertleştiği bu günlerde gecikme veya rötar nedeniyle sıkıntı olmasını istemiyorum” diye konuştu.

7 yaşındaki çocuk okuldaki hücrede darp edildiABD'de bir okulda çocukların cezalandırılması için hücre yapılması ve burada 7 yaşındaki bir çocuğa uygulanan şiddetin görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması sonrası, çocuğa şiddet uygulayan görevli intihar etti.
14 Aralık 2019 Magazin Bülteni14 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber