Geri Dön

Yedi yıl sonra ilk kez kendini gördü

İZMİR’de katarakt nedeniyle 7 yıldır gözleri görmeyen 92 yaşındaki Hayriye Peynirci, 1 ay arayla olduğu 2 ameliyatla yeniden görmeye başladı.

Yedi yıl sonra ilk  kez kendini gördü

Annesinin doktora gitmekten hep kaçtığını anlatan kızı Emine Şekerci, “Annem sürekli ‘dünyayı görmüyorsam öleyim daha iyi’ diyordu. Şimdi bahçemizde ot, çöp topluyor, süpürge tutuyor, yatağını topluyor” diye konuştu. Hayriye Peynirci de, “Doktor ne yaptı bilmiyorum ama iyileştiğim için mutluyum. Daha önce hiç görmüyordum. Aynaya baktım, kendimi gördüm, çok sevindim” dedi. İleri düzeydeki katarakt ameliyatının her yetişkin bireyde zor olduğunu ifade eden Op. Dr. Murat Direl de, Peynirci’nin de göz yapısı nedeniyle zor bir hasta olduğunu ifade etti, “Zor bir kataraktı vardı, zorlu bir vakaydı. Ancak kısa sürede, başarıyla ameliyatı bitirdik.” ifadesini kullandı. l NEVRA UÇKAÇ DHA

Elazığ'daki depremin ardından Haluk Levent konserini iptal ettiElazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından gelen haberler üzerine sanatçı Haluk Levent, Bursa'daki konserini iptal etti. Konseri yapmanın hiçbir anlamının kalmayacağını belirten Levent, başkanı olduğu Ahbap Derneği üyeleriyle sürekli irtibat kurup, bölgedeki gelişmeleri yakından takip etti.
Prof. Dr. Naci Görür Elazığ ve çevresini vuran depreme nokta atışıyla işaret etmiştiHakan Çelik: “6 Ekim 2019 tarihinde CNN Türk’te Hafta Sonu programıma katılan Prof. Dr. Naci Görür Elazığ ve çevresini vuran depreme nokta atışıyla işaret etmişti. Bilim insanları, yıllardır bu risklere dikkat çekiyor acil önlem çağrısı yapıyor.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber