Yeni yıla modern yollarla girecek

Manisa Büyükşehir Başkanı Ergün Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’nın trafiğe nefes aldıracağını söyledi.

Yeni yıla modern yollarla girecek

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu programı kapsamında Büyükşehir’in ilçede yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’le birlikte 8 Haziran’da birinci etabı açılan ve ikinci etap çalışmalarında da sona gelinen Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı yan yol ve bağlantı yolunda incelemelerde bulunan Başkan Ergün, çalışmaların son durumu ile ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Hedef, 31 Aralık

Dev projenin hem ilçeye prestij katacağını hem de trafik sıkışıklığının önüne geçeceğini belirten Başkan Ergün, “D96 karayolu üzerindeki trafik açısından sıkışıklık ve tehlike oluşturulan bu bölgeye kavşak sözü vermiştik. Sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz modern kavşağımızın ikinci etap çalışmalarını 31 Aralık’a kadar tamamlamak. Belki hava koşulları nedeniyle 10-15 gün gibi bir sarkma yaşanabilir. Turgutlu, yeni yıla yeni ve modern yollarla girecek” dedi.

Erzurum’da şimşekler geceyi aydınlattıErzurum’da akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Gök gürültüsü ve sağanak yağışın beraberinde çakan şimşekler gökyüzünü aydınlattı.
17 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber