Yılmaz’dan Balıkesir’e 10 yıldız geliyor!

CUMHUR İttifakı’nın AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, “Balıkesir Kazanacak, Türkiye Kazanacak” sloganıyla projelerini açıkladı.

Yılmaz’dan Balıkesir’e 10 yıldız geliyor!

CUMHUR İttifakı’nın AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, “Balıkesir Kazanacak, Türkiye Kazanacak” sloganıyla projelerini açıkladı. Alanında uzman 25 kişilik ekiple, binlerce vatandaşın görüşünü alıp beklentilere uygun projeler hazırladıklarını anlatan Yılmaz, “10 Yıldızlı Balıkesir” hedefiyle yola çıktıklarını dile getirdi, şöyle konuştu:

Marka kent hedefi

“Dört hedefimiz var; ülke ve dünya çapında yükselen Balıkesir, gelişen Balıkesir, herkesi kapsayan Balıkesir ve Marka Kent Balıkesir. 10 yıldızımız ise; sanayi, lojistik, turizm, tarım, enerji atılımı ile ‘Kalkınan Balıkesir’; yeni otoyollar, çevre yolları, raylı sistemlerle ‘Ulaşan Balıkesir’; enerji yönetimi ve tüketim kontrol sistemleriyle ‘Ekolojik Balıkesir’; park, rekreasyon alanı, ormanlarıyla ‘Yeşeren Balıkesir’; prestijli sokakları meydanları, kamusal yapılarıyla ‘Estetik Balıkesir’; depreme karşı dayanıklı binalarıyla ‘Yenilenen Balıkesir’; kültür merkezleri, müzeleri, eğlence mekanlarıyla ‘Yaşayan Balıkesir’; engelsiz erişim ve sosyal hizmetleriyle ‘Kucaklayan Balıkesir’; bisiklet yolları, spor tesisleri, kamplarıyla ‘Dinamik Balıkesir’; akıllı yönetim sistemleriyle ‘Teknolojik Balıkesir’

108 bin kişiye istihdam

Balıkesir’i üç farklı ekonomik bölgede geliştireceğiz. Kuzeyin yıldızları Bandırma, Manyas, Susurluk, Gönen, Erdek, Balya sanayi ve teknoloji kimliğini üstlenecek. Körfez’in yıldızları Ayvalık, Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç turizm kimliğini üstlenecek. Güney’in yıldızları İvrindi, Savaştepe, Altıeylül, Karesi, Kepsut, Bigadiç, Sındırgı, Dursunbey lojistik, tarım ve termal turizm kimliklerini üstlenecek. Balıkesir’e doğrudan 6.5 milyar liralık yatırım gelecek. Ülke ölçeğindeki sanayiler Balıkesir’e kuruluyor. Bizim görevimiz yatırım yapacağım diyen her babayiğidi kucaklamak, sorunlarını çözmek ve bürokrasisini azaltmak olacak. Tüm bu yatırımlarla doğrudan ve dolaylı toplam 108 bin kişilik istihdam planlıyoruz.
Teleferik projeleri
Ayrıca körfezin geneline bir kimlik vermemiz gerekiyor. Körfez’de deniz yolu ulaşımını geliştireceğiz. Körfezimizin eşsiz zeytinini tüm dünyanın tatması için de çalışmalarımız olacak. Ayvalık’ta kesintisiz bir kıyı hayalim var. Ayvalık’tan Şeytan Sofrası’na, Şeytan Sofrası’ndan da Sarımsaklı’ya bir teleferik hattı planlayacağız. Bir diğer projemiz ise Avlu ile Çamlık Tepesi teleferik projesi.”

Gaziantep'te erkek cesedi bulunduGaziantep'te bir erkeğe ait ceset bulundu.
Yer: İstanbul... Bozuk sileceklere böyle çözüm buldularİstanbul'da yağmur altında ilerleyen otomobilin bozuk sileceklerinin araç içindekiler tarafından iple kontrol edilmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber