Zoru başardı patron oldu

Uzun süre iş bulmak için çalmadık kapı bırakmayan Mehtap Alican, KOSGEB projesini duyunca cesaretle hayatına yeni bir yön verdi. Alican, bir yıl sonunda beş kişi çalıştırmaya hazırlanıyor

Zoru başardı patron oldu

Belediye destekli girişimcilik eğitimine katılan Mehtap Alican, iş ararken kendi işinin patronu oldu. Hibe kredi ile kurduğu ütü evi, genç kadının hayatını değiştirdi. Uzun süre işsiz kalan 38 yaşındaki lise mezunu Mehtap Alican, “İş bulamadığım sırada, Gaziemir Belediyesi’nin ilanını görünce başvurdum. 600 kişi arasından ilk 30’a seçildim. Girişimcilik eğitimi benim için büyük bir şans oldu” dedi.

5 kadın işçi işe alacak
KOSGEB’den 27 bin TL’lik hibe almaya hak kazananan genç kadın, geçtiğimiz aylarda Sakız Yıkama, Ütü ve Tadilat Evi’ni kurdu. Alican, “Zor bir süreç yaşadım, 10 kilo verdim ama mutluyum, çünkü kendi işimi kurdum, artık kendimi güvende hissediyorum” diye konuştu. Tamamı kadın 5 eleman daha çalıştırmayı hedeflediğini belirten Alican, Gaziemir’deki restoran ve kafelerin yıkama ve ütü işlerini de yapmaya başladı.

50 yıllık antika ütü
Dükkanına bir de dikiş makinesi koyan Mehtap Alican, fermuar, paça gibi kıyafet tadilatları da yapıyor. Babasının Gaziemir’de yıllarca dükkan işleten terzi Mahmut Alican olduğunu ifade eden Mehtap Alican, işyerinde babasının yıllarca kullandığı 50 yıllık antika bir ütüyü de sergiliyor.
3 bin kişi iş sahibi oldu
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, cesareti ve kendine güveni nedeniyle Mehtap Alican’ı kutlarken, üç yılda üç bine yakın Gaziemirli’nin iş sahibi olması için katkı yaptıklarını söyledi.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.
19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber