Şiirsel dili ve hayal gücüyle dolup taşan çizimleriyle hem gözlere hem de kalplere hitap eden Jimmy Liao, ucu bucağı olmayan dileklerden oluşan Bir Dileğim Var kitabıyla okurlarını yine görsel ve duygusal bir şölene davet ediyor.

Günün her saati, birileri bir yerde bir şeyler diliyor: kimi dünya seyahatine çıkmayı, kimi bir kelebek olmayı, kimiyse yıldıza dönüşmeyi. Neyse ki dilekler belli belirsiz, uçucu şeyler. Yoksa dünya çok çılgın bir yer olurdu!


Öyküde, küçük bir çocuk sahilde koca bir demlik bulur ve onu en sevdiği oyuncağı gibi bağrına basar. Böylece hayatının seyrini değiştirecek büyük bir sürprizle karşılaşır; ne var ki annesi, onun sokaktan bulduğu tuhaf şeyleri eve getirmesinden hoşlanmaz. Tabii, bu bir sihirli lamba değilse!

Desen Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Bir Dileğim Var, etkileyici metniyle upuzun bir düşsel şiire dönüşerek, her yaştan okurun hayallerini sihirle dolduruyor.

Unutmayın, eğer bir şeyi tüm kalbinizle inanarak dilerseniz ve gerçekleşmesi için yılmadan çalışırsanız, kötülükler kralı bile gelse, o dileğin gerçekleşmesini
en-gel-le-ye-mez!