Şırnak

Yerel Haber
24 Haziran 2016 - 15:31

Eğitim Bir-Sen'den terör mağduru 1.200 Cizreli aileye gıda yardımı

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası’ndan (Eğitim-Bir-Sen) terör mağduru bin 200 Cizreli aileye gıda yardımı yapıldı.

IHA

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası’ndan (Eğitim-Bir-Sen) terör mağduru bin 200 Cizreli aileye gıda yardımı yapıldı.
Eğitim Bir-Sen Cizre’de yaşanan terör olayları ve çatışmalar nedeniyle evleri yıkılan ve mağdur olan terör mağduru aileleri unutmadı. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile emniyet mensuplarınca gerçekleştirilen "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci" operasyonunun ardından, huzur ve güvenliğin sağlandığı Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşamlarını sürdürmeye çalışan terör mağduru ailelere Eğitim-Bir Sen tarafından gıda yardımı yapıldı. Yardım kolileri Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ve Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa tarafından ailelere tek tek dağıtıldı. Terör mağduru ailelere yönelik yapılan gıda yardımıyla ilgili bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, "Ramazan boyunca mağduriyetin yaşandığı, insanımızın sıkıntı yaşadığı her bölgeye guruplar halinde arkadaşlarımızla ziyaret yaptık. Eğitim Bir-Sen, Memur-Sen ve paydaşımız olan Deniz Feneri ve sosyal yardım kuruluşları ile bugün Cizre’deyiz. Kardeşlerimize bir nebzede olsa yardım yapmak için bugün buradayız. Pazar günü Yüksekova’daydık, bir gün önce Kilis’teydik. Sur’daydık, Nusaybin’deydik, Midyat’taydık mağduriyetin olduğu her yerde kardeşliğimizin ve Müslümanlığımızın gereği olarak buralardayız. Bugünde Cizre’deyiz. Bu kadim şehir, bu kadim medeniyetin eseri olan Cizre halkı ile birlikteyiz. Keşke bu sıkıntılar, bu acılar hiç olmasaydı. Yalnızca mutlu günlerimizde birlikte olabilseydik. Ama yaşananlar netice itibari ile yaşanmıştır. Acıları sarmak hepimizin görevi kardeşliğimizi zedeleyen her şeyi ortadan kaldırmak ve kardeşliği tesis etmekte hepimizin en önemli görevi ve o görevi ifa etmek için bugün buradayız. Kardeşlik ve insanca yaşamak hepimiz için geçerli ve onu da inşallah hepimiz birlikte gerçekleştireceğiz" dedi.


Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi’nin yaptığı konuşma ve yardımlar için iyi dileklerini ifade eden Cizreli vatandaşlardan Zeki Macartay ise, "Allah gücünüze güç versin. Cizreliler sizinle gurur duyuyor" ifadelerini kullandı. Cizreli vatandaşın güzel dileklerine karşılık Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, "Biz de Cizremizle gurur duyuyoruz. Onları çok seviyoruz. Zaten biz kardeşiz onun için sevgimizi ifade etmemize hiç gerek yok" diye cevap verdi.
Yapılan açıklamaların ardından daha önceden tespit edilen terör mağduru ailelere yardım paketleri Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ve Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Şırnak Şube Başkanı Abdullah Çatı ve yöneticileri tarafından teslim edildi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.