Açıköğretim Lisesi ders seçme işlemi nasıl yapılır? AÖL sınav tarihleri, AÖL ilk kayıt - kayıt yenileme tarihleri

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileyen veya İlk Kayıt yaptıran öğrencilerimizden öğrencilik durumu AKTİF olanlar için ders seçme işlemleri başlamıştır. AÖL öğrencileri, ders seçme işlemini tamamlamak için arayışa koyuldu. Peki Açıköğretim Lisesi ders seçme işlemi nasıl yapılır? AÖL sınav tarihleri, AÖL ilk kayıt - kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

Açıköğretim Lisesi ders seçme işlemi nasıl yapılır? AÖL sınav tarihleri, AÖL ilk kayıt - kayıt yenileme tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açıköğretim Lisesi'nin 2019-2020 Eğitim yılı için il kayıt tarihleri ve kayıt yenileme tarihleri belli oldu. AÖL öğrencileri, Açıköğretim Lisesi'nin yayımladığı iş takvimine göre haraket etmesi gerekiyor. İşte AÖL iş takviminde yer alan o tarihler...

AÖL İLK KAYIT VE KAYIT YENİLEME TARİHLERİ NE ZAMAN?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem yeni kayıt işlemleri ve kayıt yenileme işlemleri 21/08/2019 - 27/09/2019 tarihleri arasında yapılacak.

AÖL DERS SEÇME İŞLEMİ

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileyen veya İlk Kayıt yaptıran öğrencilerimizden öğrencilik durumu AKTİF olanlar için ders seçme işlemleri başlamıştır.

Açık Öğretim Lisesine İlk Kayıt (Yeni Kayıt) yaptıran öğrencilerimiz, ilk kayıt ücretini (30 TL) anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra öğrencilik durumu Aktif olanlar 18 Ekim 2019 tarihine kadar ders seçme işlemini yapabilecektir.

AÖL ders seçim işlemini, Açıköğretim Lisesi resmi internet sitesi adresi üzerinden sisteme giriş yaparak tamamlayabilirsiniz.

AÖL 1. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

Açıköğretim Lisesi 1. Dönem sonu sınavları 07 Aralık 2019 Cumartesi - 08 Aralık 2019 Pazar günleri uygulanacak.

 

 

18 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber