AÖF kayıt yenileme | AÖF kayıt yenileme ücreti

AÖF kayıt yenileme süreci başladı. 7 Ekim itibariyle başlayan AÖF kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim'e kadar devam edecek. Adaylar kayıt yenileme işlemlerini elektronik ortamda yapacaklar. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme | AÖF kayıt yenileme ücreti

AÖF öğrencileri için kayıt yenileme işlemleri 7 Ekim 2019 Pazartesi günü başladı. İnternet üzerinden yapılacak kayıt yenileme işlemleri için son gün 18 Ekim 2019 Cuma.

Mazeretli kayıtlar ise 18 Ekim Cuma günü yapılacak.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

DÖRT ADIMDA KAYIT YENİLEME SÜRECİ

1 - Derslerini Seç
2 - Ücretini Öde
3 - Otomasyondan Kaydını Kontrol Et
4 - Ders Kitapların eKampüs'te

KAYIT YENİLEME ÜCRETİ ÖDEME

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında ve bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır.

Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Ekim 2019 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir.

Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

AÖF KAYIT YENİLEME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

KAYIT YENİLEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber