AÖL kayıt yenileme tarihleri uzatıldı! Açık öğretim Lisesi sınavları ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık öğretim Lisesi 1. Dönem kayıt yenileme işlemleri için tarih uzatıldı. Normalde 4 Ekim tarihinde bitmesi gereken AÖL kayıt yenileme işlemlerinin tarihi ne zamana kadar uzatıldı? AÖL kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? AÖL sınavları ne zaman?

AÖL kayıt yenileme tarihleri uzatıldı! Açık öğretim Lisesi sınavları ne zaman?

Açıköğretim Lisesi resmi internet sitesi üzerinden şu duyuruyu yayımladı.

"Genel Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyetlerini yürüten Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesinin ilgi Genel Müdürlük Makamı oluru ile 4 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar yapılacak olan 2019-2020 eğitim yılı 1. Dönem kayıt yenileme işlemlerinin 13 Ekim 2019 tarihi saat 23:59'a kadar uzatılması Başkanlığımızca uygun görülmektedir."

AÖL KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

 KAYIT YENİLEME İŞLEMİ İÇİN TAKİP EDİLECEK ADIMLAR

1. Adım: Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini Ödeyiniz

Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileyecek olan öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme Katılım Bedelini ödemek zorundadırlar. 2016 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme ücreti, 35 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.)

Kayıt Yenileme bedelinin 5 TL' si ise Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.

Kayıt Yenileme için Katılım Bedelinin ödendiği, sistem üzerinden görünmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenileme işlememizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için Katılım Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif ve donuk olanların kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı II. Döneminden itibaren Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi Tarafından otomatik olarak yapılmaya başlanmıştır. Kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılan öğrencilerimiz Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kitap, diploma veya resmi yazı vb. almak için müracaat ettiklerinde kendilerinden 5TL Kayıt Yenileme katılım bedeli alınacaktır. Öğrencilerimizin ikinci bir defa katılım bedeli ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5TL katılım bedeli makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

2. Adım: Kayıt Yenileme İşlemi

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün mesai saatinin bitmesini bekleyecekler.

Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır.

3. Adım: Derslerinizi Seçiniz

Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler.
Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

I. DÖNEM SONU SINAVLARI

07 Aralık 2019 Cumartesi
08 Aralık 2019 Pazar

 

21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber