Kaymakamlık sınavı ne zaman? 2019 ÖSYM Sınav takvimi

Kaymakamlık: İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı başvuru işlemleri sona erdi. Sınava başvurular, 19-25 Eylül 2019 tarihleri arasında alındı. Peki Kaymakamlık sınavı ne zaman uygulanacak? Kaymakamlık sınavı giriş yerleri belli oldu mu?

Kaymakamlık sınavı ne zaman? 2019 ÖSYM Sınav takvimi

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra sınav salonlarına alınmayacaklardır. Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır. Adaylar, sınav salonuna Sınava Giriş Belgeleri ve sınava giriş için geçerli kimlik belgeleri kontrol edilerek alınacak ve sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturtulacaklardır. Yerine oturan aday Sınava Giriş Belgesi ile kimlik belgesini sırasının üzerine koyacaktır.

KAYMAKAMLIK SINAVI NE ZAMAN?

2019 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2019-Kaymakamlık), 9 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat) olacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

 

21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber