Eğitim

Eğitim

03.06.2011 - 10:23 | Son Güncelleme: 03.06.2011-10:24

Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları

MEB Personel Genel Müdürlüğünce "Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları 7. Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreni" yapıldı.

Sitene Ekle
Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek, Başkent Öğretmenevi Konferans Salonu’ndaki törende yaptığı konuşmada, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin tespitinde artık kalite kavramının çok büyük bir yer teşkil ettiğini belirtti.

Bireylere mal ve hizmetlerin kaliteli ve zamanında sunulmasının, bir ülkenin gelişmişlik düzeyini belirlediğini dile getiren Civelek, değişen gelişen dünya koşullarına uyum sağlayabilmenin insan kaynağına, yönetime ve teknolojiye yatırım yaparak mümkün olacağını söyledi. Civelek, şunları kaydetti: "Çok amaçlı, daha etkin ve hızlı yönetim anlayışının benimsenmesi, eğitimde de kalitenin artırılmasını zorunlu hale getirmiştir. Bu gerçekten hareketle de Bakanlığımızca eğitim kalitesinin artırılması, merkez ve taşra teşkilatlarımızda verimliliğin sağlanması, eğitim mekanlarıyla, bilişim teknolojileriyle yüksek standartta eğitim ortamlarının oluşturulmasına uygun şekilde insan kaynağına yatırım yaparak, bu komple amaçladığımız hedeflere ulaşabilmek için toplam kalite yönetim uygulama projesi hayata geçirilmiş ve süreç içerisinde başarılı sonuçlar elde edilmiştir."

Konuşmaların ardından, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’a plaket verildi.

Daha sonra okul, kurumlar ve iyileştirme ekipleri sunumlarını yaptı.

 -ÖDÜL ALANLAR-
Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu Kategorisinde, İstanbul Fatih/Kadırga Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Antalya Kepez/ Şehit Binbaşı Turgut Cengiz Toytunç Anaokulu, Mersin Yenişehir/ Özel Yıldırımhan İlköğretim Okulu birinciliği paylaştı.

Yılın Kaliteli Ekibi Kategorisinde de Yozgat Sarıkaya/ Kadıgüllü Şehit Halit Aksu İlköğretim Okulu, Konya Meram/ Özel Gençlik İlköğretim Okulu, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tekirdağ/ Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi birinci oldu.


Etiketler:
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX