Ankara

Yerel Haber
07 Aralık 2014 - 12:00

EGO ŞOFÖRÜNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

IHA

Akıllı Ulaşım Sistemi EGO CEP’te projesi ile adını dünyaya duyuran EGO Genel Müdürlüğü, kent içi ulaşım hizmetinde çalıştırdığı personeli ile de örnek oluyor.
Önder Kuşdil isimli EGO şoförü, otobüsünde seyahat eden bir vatandaşın engelli aracının biten aküsünü düzenlediği kampanya ile yeniledi. Engelli vatandaşlara akülü araç alınabilmesi için de kampanya başlatacağını söyleyen Kuşdil, tüm meslektaşlarına ve duyarlı vatandaşlara bu konuda yardım çağrısında bulundu.
Son teknoloji uygulamaları yakından takip etmenin yanı sıra engelliler için ulaşılabilir olan EGO Otobüs filosu, engelli vatandaşların sosyal hayatlarındaki engelleri de bir bir kaldırıyor. Rampa sistemi ile otobüslere rahatlıkla binip memnun kalan engelli yolcular, bu sayede ulaşım hizmeti sağlayan EGO şoförleri ile arkadaşlıklar kurabiliyor.
Bunun güzel bir örneği EGO İşletmesinin Macunköy Bölgesi’nde yaşandı. Uzun süredir kent içi ulaşımda hizmet veren Önder Kuşdil isimli otobüs şoförü, seferler sırasında tanıştığı engelli kişilerle arkadaşlıklar kurması ve yardım etmesiyle tanındı. Engelli yolcularının sorunları ile daha yakından ilgilenen EGO şoförü Kuşdil, sefer sırasında Havva Gönen isimli engelli vatandaşın aracının aküsünün bittiğini fark etti. Engelli vatandaşa yardım eden Kuşdil, başlattığı kampanya ile de Gönen’in aracının aküsünü yeniledi.
KUŞDİL: “ENGELSİZ OTOBÜSLER VESİLE OLDU”
Kısa sürede ilgi odağı olan Kuşdil, erişilebilir otobüsler sayesinde engelli yolcularla iyi ilişkiler kurabildiklerini belirtti. Engelli vatandaşlara hizmet verebilmekten çok memnun olduğunu dile getiren Kuşdil, şunları söyledi:
“Yolculuk sırasında daha önce tanıştığım engelli bir arkadaşımın aracının aküsünün bittiğini gördüm. Bunun üzerine sosyal medyada bir kampanya başlattık. Bölge Müdürlüğümüzün sayfasında yayınladığımız kampanyaya başta Bölge Müdürümüz Fatih Bayram ve diğer personel arkadaşlar destek verdiler. Akü alımı için gereken parayı topladık ve aküyü alıp arkadaşımın aracına taktık.
Tekerlekli sandalyesi olan engelliler için de akülü araba kampanyası başlatmayı düşünüyorum. Bütün bölgelerdeki personel arkadaşların katkı sağlayacağına inanıyorum.”
“BÜYÜKŞEHİR ÇOK HASSAS”
Akıllı Ulaşım Sistemi EGO CEP’tenin özellikle engelli vatandaşlara çok yardımcı olduğunu belirten Kuşdil, “Otobüsün durağa geliş zamanını takip edebiliyorlar. Büyükşehir engelliler konusunda çok hassas ve otobüslerimizin çoğu engelliler için çok uygun. Önceleri eksiklikler vardı. Başta Başkanımız Melih Gökçek’in katkıları sayesinde yeni sistem ve teknolojilere geçildi” dedi.
“OTOBÜSLER UYGUN”
Engelli aracının aküsünün değişmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren ve EGO Şoförü Kuşdil’e teşekkür eden Havva Gönen ise EGO otobüslerini çok sık kullandığını ve kullandığı hattın şoförü olan Kuşdil ile de bu sayede tanıştığını kaydederek, “Bizim için artık otobüslere binmek çok daha rahat ve kolay. Otobüsler engelliler için uygun hale getirildi ve bunun için teşekkür ediyorum. Ayrıca Önder Bey’e de gösterdiği bu duyarlılık için teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.