2.1 milyar TL yatırım hedefliyor

Torunlar GYO, 2015 yılına ilişkin finansal sonuçlarını ve gelecek dönem beklentilerini açıkladı.

2.1 milyar TL yatırım hedefliyor

SPK standartlarına uygun olarak hazırlanan konsolide finansal tablolara göre; Torunlar GYO, 2015 yılını 4 milyar 861 milyon lira net aktif değer ve 8.8 milyar lira portföy değeri ile kapattı. Torunlar GYO, vergi, amortisman ve faiz öncesi kârını da 369 milyon lira olarak açıkladı.
Şirketin 2015 yılı değerlendirmesi ve projeleri ile ilgili bilgi veren Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, şunları söyledi:
“Torunlar GYO olarak, içerisinde bulunduğumuz konjonktürde istikrarlı büyümemizi ve yatırımlarımızı sürdürmeyi başardık. 2015 yılında 440 milyon lira yatırım gerçekleştirdik. Torun Center ve Mall of İstanbul otel ve ticari alan projelerimize hız kesmeden devam ettik. 5. Levent projemiz yılın en çok tercih edilen konut projesi. Yılın sonunda ise Deepo Antalya büyüme projemizi başlattık. Yılın ilk yarısında Paşabahçe projesine başlamak üzere çalışmalarımız sürüyor. Prestijli otel markasının hizmet vereceği apart otel daireleri ve yalıları kapsayan karma bir proje olarak tasarlanıyor. Tüm bu projeler için 2016-2018 yılları arasında 2.1 milyar TL yatırım yapmayı hedefliyoruz.”

FETÖ şüphelisi, kaçaklara organizatörlük yaparken yakalandıEdirne'nin Keşan ilçesinde, 'dur' ihtarına uymayan 4 araç sürücüsü, yaşanan kovalamacanın ardından polis ekiplerince durduruldu. Araçlarda yapılan aramada yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 14 kaçak göçmen yakalanırken, organizatör olduğu belirlenen ve gözaltına alınan 4 kişiden 3'ü mahkemece tutuklandı. Tutuklulardan A.A.'nın eski polis memuru olduğu ve 'FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak' suçundan kesinleşmiş 4 yıl hapis cezası bulunduğu belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber