25 ülkenin kahve bardağı Türkiye’den gidecek

Paşabahçe, Nescafe Gold ürünleri için tasarlanan cam bardakların global tedarikçisi oldu. Paşabahçe İtalya’dan Çin’e kadar 25 ülkeye yılda 3 milyon bardak gönderecek

25 ülkenin kahve bardağı Türkiye’den gidecek

Paşabahçe, Nestle Grubu’nun global bardak tedarikçisi oldu.

Paşabahçe, Nescafe’nin geçen yıl yeni teknolojisi ile güncellediği Nescafe Gold ürünlerinin özel cam bardaklarının global tedarikçilerinden biri oldu. 2019 Ocak itibariyle başlayan işbirliği kapsamında Paşabahçe, ilk etapta aralarında Çin, Sırbistan, Romanya, Fas ve İtalya’nın da bulunduğu toplam 25 ülke için yıllık yaklaşık 3 milyon bardak üretimi gerçekleştirecek.

140 ülkede satılıyor

Nestle Türkiye ve Paşabahçe Cam Sanayi A.Ş. arasında gerçekleştirilen işbirliği ile Paşabahçe, Nestle’nin tanımlı global tedarikçilerinden biri oldu. Nescafe Gold için kullanılan özel cam bardakların tüm dünyadaki üreticilerinden biri olan ve 140 ülkede ürünlerini tüketicilerle buluşturan Paşabahçe, bu işbirliği kapsamda, aralarında Türkiye’nin yanı sıra Çin, Sırbistan, Romanya, Fas ve İtalya’nın olduğu 25 ülke için yıllık yaklaşık 3 milyon bardak üretecek.

Nestle Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürü Pınar Öney Bilsel, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Nestle olarak 110 yılı aşkın süredir bulunduğumuz Türkiye pazarında 20’yi aşkın ülkeye ihracat yapıyor, 3.800 kişiye doğrudan istihdam sağlıyoruz” diye konuştu. Bilsel, şunları söyledi:

“Oluşturduğumuz ekosistemle Türkiye ekonomisine kendi faaliyetlerimizin ötesinde de destek sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Örneğin yerli hammadde kullanımına öncelik veriyor, burada yüzde 92’lik bir orana sahip bulunuyoruz. Türkiye’nin öncü ve en prestijli sanayi kuruluşlarından biri olarak gördüğümüz Paşabahçe ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğini de çok değerli buluyoruz.”

Global tedarikçi

Bilsel, “2018 yılında Türkiye için 250 bin adetlik bir alım gerçekleştirdikten sonra bu yıl için alım miktarımızı ikiye katladık. Aynı zamanda Paşabahçe’yi Nestle’nin global tedarikçisi haline getirerek, tüm dünyanın Nescafe Gold keyfine Türkiye’de üretilen cam bardakların eşlik etmesine ön ayak olduk” diye konuştu. Paşabahçe Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ertan Kurt da şunları söyledi:

“Gerek Türkiye’de gerekse dünyada milyonlarca tüketicinin tercihi olan Nestle ile imza attığımız bu işbirliğinden büyük mutluluk duyuyoruz. Aslında geçtiğimiz yıl tohumlarını attığımız işbirliğini, bugün çok daha ileriye taşımanın, Nestle’nin global tedarikçisi olarak Nescafe Gold için üretim yapacak olmanın heyecanı içindeyiz.”

En büyük 3. üretici

Ertan Kurt, “Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise üçüncü büyük üreticisi olarak 140 ülkede ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. 80 yılı aşkın geçmişimiz ve 10 binin üzerinde ürün çeşidimizle dünyanın her köşesindeki tüketiciye hitap ediyoruz. Hiç durmadan tasarlıyor, 4 ülkedeki üretim tesislerimizde bu tasarımları hayata geçiriyoruz” dedi.

İzmit’te fuhuş baskını! Kıskıvrak yakalandılarİzmit’te, bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda fuhşa aracılık ettiği iddia edilen M.S. (31) ve sevgilisi H.A. (47) ile fuhşa zorlandıkları iddia edilen Azerbaycan uyruklu 2 kadın gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber