3.3 MİLYON TL’LİK DAİRELERLE ANKARA’YA ‘LEVEL’ ATLATIYOR

Pasifik İnşaat tarafından Ankara'da hayata geçirilen Next Level projesi birçok özelliğiyle Ankara’yı başka bir boyuta taşımayı hedefliyor. Geleneksel konut anlayışının hakim olduğu Başkent’te ilk büyük ölçekli karma projeyi hayata geçiren Pasifik İnşaat, kentin merkezinde inşa ettiği projeyle gayrimenkulde yeni bir dönemi başlatıyor.

3.3 MİLYON TL’LİK DAİRELERLE ANKARA’YA ‘LEVEL’ ATLATIYOR

İstanbul'da İstinyepark, Kanyon gibi örnek projelerle kıyaslanan Next Level, bu anlamda Ankara'nın ilklerini taşıyan projesi olarak tanımlanıyor. 500 milyon lira yatırımla TOKİ ile hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçirilen projenin, ofislerden sonra rezidans bloğu da satışa sunuldu.


4 metrelik tavan yüksekliği
Next Level Rezidans'ta toplam 105 daire yer alıyor ve metrekare fiyatları 7 bin ile 8 bin lira arasında değişiyor. Yüzde 50 oranında satışının gerçekleştiği ofis bloğunda ise metrekare fiyatları 5 bin 800 lira ile 7 bin lira arasında değişiyor. Satışının yeni başladığı rezidansların en büyük özelliği 4 metrelik tavan yüksekliği.


Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, projenin barındırdığı özellikler ve panoramik Ankara manzarasıyla yeni bir cazibe merkezi olacağını belirterek, “Projemizde bir de İstanbul'un İstinyepark'ı gibi bir AVM bulunuyor. 42 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan AVM'de mağaza sayımız 160 olacak ve alanında çok önemli bir yere sahip olacak alanlar yaratacağız. Ayrıca oluşturacağımız ‘Podyum kat’ Ankara’nın yeni buluşma noktası olacak” diye konuştu.


‘Ankara için bir devrim’
Next Level ile Ankara'da adeta bir gayrimenkul devrimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:
“Biz Ankara'nın şimdiye kadar sahip olmadığı bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Eğer bunu başarıyorsanız buna devrim denebilir. Proje lokasyonu ile Ankara'nın köşe taşı. Ankara Eskişehir ve Konya yolunun buluştuğu yerde. Burası İstanbul'daki Maslak olma yolunda ilerliyor. 20 dönümlük arsamız gibi başka güzellikte bir arsa bulunabileceğini sanmıyorum” dedi.


1500 kişiyi ağırladı
Bugüne kadar farklı bir şekilde tasarladıkları satış ofislerini 1500'ün üzerinde kişinin ziyaret ettiğini söyleyen Erdoğan, “Sektörde yeni olmamız bizim için avantaj oldu. Daha profesyonel ve dikkatli davrandık. Bu sayede Ankara'nın ikonik projesini ürettiğimizi düşünüyorum” diye konuştu. Projenin Ankara’nın gerçek anlamdaki ilk rezidansı olduğunu belirten Erdoğan, şunları dile getirdi:
“Ankaralılara rezidans kavramını anlatmaya çalışıyoruz. Konutla rezidansın farkını, otel konseptinde yaşamı anlatıyoruz. Her şeyin elinin altında olmasını isteyenlere kompakt yaşam sunuyoruz. Projemizde sadece 105 aile yaşama imkânı bulacak. 300 daire olsaydı rezidans yapmazdık.”


Hisselerini TOKİ’den satın aldı
Next Level projesinin içerisinde bulunan ve TOKİ ile ortaklıkla hayata geçirilen AVM'nin tüm hisselerini TOKİ'den satın aldıklarını açıklayan Fatih Erdoğan, “TOKİ'nin Next Level AVM'de bulunan payı için mayıs ayında düzenlediği ihaleye katılarak, toplam 147 milyon 100 bin TL'ye tüm hisseleri satın aldık” açıklamasını yaptı.

Hedef GYO olmak
Pasifik İnşaat olarak halka açılacaklarını söyleyen Fatih Erdoğan, “2013 ortalarına kadar gayrimenkul yatırım ortaklığına (GYO) geçiyoruz. Portföyümüzde ciddi kira geliri olacak gayrimenkulleri bulunduracağız. İstanbul'da da yine Next Level büyüklüğünde proje yapmayı planlıyoruz bunun için minimum 20 dönümlük araziye ihtiyacımız var. Arazilerin imar durumları bizim için çok önemli”dedi.

3.3 mİlyon lİraya penthouse
Projede farklı daire tipleri bulunduğunu fakat özel olarak tasarlanan penthouse dairelerin projenin en pahalı daireleri olduğunu belirten Erdoğan, “7 özel dairemiz var. 3 milyon 300 bin liradan satışa sunulan dairelerin 4 tanesi sahibini buldu” dedi. Erdoğan, cephe giydirme çalışmalarının haziran ayında başlanacağı Next Level'da ofis ve AVM teslimatının Mart 2013'te, rezidans ve süitlerin teslimatının ise Eylül 2013'te gerçekleşeceğini kaydetti.

‘Dönüşümde mİmarlık bilinci artırılmalı’

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) Genel Sekreteri İsmail Özcan, kentsel dönüşümle yıkılan binalar yerine inşa edilecek yapıların çağdaş bir mimari ile projelendirilmesinin kentlerin mimari kalitesinin artırılması için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Özcan, depreme dayanıksız binasını yıktırıp yeni bina yaptıracak kişilere mimarlık bilincinin aşılanması gerektiğini vurgulayarak, “Kamu ve ilgili sivil toplum örgütleri, mimarlık üzerine ortak bilinçlendirme projeleri geliştirmeli” dedi.


Yıkılan yapıların yerine inşa edilecek yeni binaların mimari kalitesinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Özcan, “Kentsel dönüşüm çerçevesinde yeni bina yaptıracak kişilere “mimarlık nedir”, “mimar ne iş yapar”, “iyi bir mimarlığın faydaları nelerdir” konularında bilgi verilmeli. Bina yaptıracaklar bilinçlendirilmeli” diye konuştu.


Bu bilinçlendirme için öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na büyük görev düştüğünü ifade eden Özcan, şunları söyledi:
“Bakanlık, Mimarlar Odası, Serbest Mimarlar Dernekleri ve başka diğer ilgili sivil toplum örgütleri ve kuruluşlar ile toplumun daha iyi bir mimarlık bilincine kavuşturulması için ortak hareket etmeli. Bu tür bilinçlendirme projelerinin finansmanı, kentsel dönüşüm için Bakanlık’a tahsis edilen kaynaklardan sağlanabilir. Dünya üzerinde birçok şehir, sahip oldukları tarihi ya da çağdaş mimarlık ürünü yapılar ile biliniyor. İstanbul’un, Ankara’nın, İzmir’in ve diğer şehirlerimizin de bir dünya kenti olma yolunda mimarlığı daha iyi kullanması gerekiyor.”

Polis, trenin çarpmak üzere olduğu aracın sürücüsünü son anda kurtardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber