40 bin hekimin tercihi Axa Sigorta

Kamu, özel sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan ve mesleklerini serbest olarak icra eden 160 bin doktor için mesleki sorumluluk sigortası zorunlu hale getirilirken, Axa Sigorta şimdiye kadar yaklaşık 40 bin hekimin tercihi oldu.


‘Tam Gün Yasası’ çerçevesinde, tıbbi kötü uygulamaya ilişkin zorunlu mali sorumluluk sigortası primine yapılacak kurum katkısına ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Tebliğ, sağlık hizmeti sunan, kamu veya özel sağlık kurum ve kuruluşları ile sağlık birimlerinde çalışan tabipler, diş tabipleri ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanları kapsıyor. Tebliğ’de sigortanın yaptırılmaması durumunda idari para cezası öngörülüyor.

Teminat 300 bin lira
Genel koşulları, teminat ve prim tutarları hazine müsteşarlığı tarafından belirlenen zorunlu hekim sigortası her bir olay için azami 300 bin lira teminat limitine sahip. Primlerse sigortalanan doktorun risk grubuna göre 150-750 TL arasında değişiyor. Bu sigortayla doktorların maddi ve manevi tazminat ve yargılama giderleri teminat altına alınıyor.
Tebliğin yayım tarihi nedeni ile zorunlu hekim sorumluluk sigortalarına ilişkin gereken altyapının oluşturulması ve poliçelerin hazırlanması için sigorta şirketlerinin önünde çok kısa bir süre vardı. Axa Sigorta, ilgili tebliğin yayımlanmasını takiben çok kısa bir sürede poliçelendirme sürecini başlattı. Axa Sigorta, piyasaya poliçeyi ilk sunan şirket olmanın yanında müşteri memnuniyetini de göz ardı etmeyerek, standart yapıya sahip poliçelere açıklayıcı maddeler ekledi, poliçelerin sigortalı tarafından anlaşılır olmasını sağladı. Böylece, zorunlu sigortalarını yaptırmak isteyen 40 bin hekimin ilk tercihi Axa Sigorta oldu.
Axa Sigorta acenteleri ise şirketlerinin bu hızlı hareket kabiliyetinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Axa Sigorta’ya duydukları güven konusunda bir kez daha haklı çıktıklarını iletti.


Liberty Sigorta’dan Pakistan’a yardım eli

Liberty Sigorta, temmuz ve ağustos aylarında muson yağmurlarının sebep olduğu ve 17.6 milyondan fazla kişinin etkilendiği son 80 yılın en yıkıcı afetlerinden biri olan sel felaketi nedeniyle zor günler yaşayan Pakistan’a yardım eli uzatıyor.
“İnsanların daha emniyetli ve daha güvenli hayatlar yaşamasına yardım etmek” misyonu ile 1912 yılından bu yana 5 kıtada ve 26 ülkede çalışan Liberty Mutual Grup, “sosyal sorumluluk ve topluma hizmet” değerleri kapsamında 50 bin doları Pakistan’a yardım çalışmalarında kullanılmak üzere Türk Kızılayı’na bağışladı.
Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin yaptığı açıklamada, “2004 yılında Hint okyanusunda gerçekleşen Tsunami, 2005 yılında gerçekleşen Kaşmir depremi ve çok yakın zamanda yaşanan Haiti depreminden etkilenen kişilerin toplamından daha fazla kişiyi etkileyen böylesi yıkıcı bir felaketin etkilerinin azaltılmasında Türk Kızılayı’na yaptığımız bağışla payımızın olmasından dolayı mutluyuz. Pakistan tarihinde yaşanan ve sonuçları itibariyle en büyük yıkımı oluşturan sel felaketinden etkilenen herkesin duygularını içtenlikle paylaşıyoruz” dedi.Allianz’dan çocuklara ‘büyüyen sigorta’

Allianz, okula dönüş heyecanı yaşanan bu günlerde, çocuklarının geleceğini güvence altına almak isteyen ebeveynlere ‘Büyüyen Çocuk Sigortası’ ile ulaşıyor. Çocuklara 18 ile 25 yaşları arasında güvence sağlayan bir sistem olan Büyüyen Çocuk Sigortası’nda çocuklar için ödenen primler, seçilen süre kadar birikiyor ve her yıl elde edilen kâr paylarıyla artarak yatırıma dönüşüyor. Sigorta süresinin sonunda elde edilen birikim, çocuğa toplu olarak ödenebiliyor veya isteğe göre 5 ya da 10 yıl süreyle her yıl artan bir maaş bağlanabiliyor.
Allianz Büyüyen Çocuk Sigortası’nda, 0-17 yaş arasındaki çocukların sigortaya girişi yapılabiliyor ve 18 ile 25 arasında seçilen bir yaşta sigorta süresi sonlanıyor. Büyüyen Çocuk Sigortası’nda seçilebilecek en kısa süre, 17 yaşındaki girişler için 8 yıl oluyor. Sigortada primler, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık taksitler halinde ödenebiliyor. Teminatın tutarı, ödenen primlerle bizzat sigorta yaptıran tarafından belirlenebiliyor.

Konya'da feci kazaKonya’nın Kulu ilçesinde otomobil ile TIR'ın çarpışması sonucu anne ile çocuğu hayatını kaybetti, baba yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber