88 milyar dolarlık yatırım fırsatı

Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle So Fuar tarafından düzenlenecek olan Irak Yeniden Yapılandırma Fuarı, 26-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

88 milyar dolarlık yatırım fırsatı

Irak’ın yeniden yapılandırılması kapsamında planlanan projelerin tamamlanması için 88 milyar dolarlık yatırım yapılması bekleniyor. Türkiye’den 100 firmanın katılacağı fuar, Türkiye-Irak ilişkileri açısından önemli bir dönüm noktası olacak.

Irak’ta Türk firmaları tarafından gerçekleştirilen projeler 25 milyar dolara ulaştı. Türkiye’den Irak’a yapılan inşaat malzemeleri ihracatı son 5 yıl verilerine göre yılda ortalama 1 milyar 927 milyon dolara ulaştı ve Türkiye’nin inşaat sektöründe 1 numaralı ihracat pazarı yine Irak oldu.

Kapsamlı bir fuar

Re-Construct Iraq Fuarı’na katılacak iş adamları; inşaat malzemeleri, inşaat makineleri, elektrik ve enerji sistemleri, ısıtma soğutma sitemleri konusunda faaliyet gösteren firmalarla buluşabilecek. Fuara Türkiye ile birlikte Irak, İran, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, İtalya ve Katar’dan da uluslararası katılım olacak.

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber