AGT’de yeni dönem

Ahşap bazlı panel sektörünün önde gelen markalarından AGT’nin yeni genel müdürü Didar Sevdil Yıldırım oldu.

AGT’de yeni dönem

Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine MDF, MDF-LAM, panel, profil ve parke üretimiyle 5 kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracat yapan AGT’de Genel Müdürlük görevine Sevdil Yıldırım getirildi. Sevdil Yıldırım 2014 - 2017 arasında AGT’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Danışmanlığı görevinde bulunmuştu.

Yıldırım, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 1988 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) uzman olarak başladı.

Tecrübeli isim

1999’a kadar SPK’da Piyasa Düzenleme ve Gözetim Dairesi, Denetim Dairesi, Araştırma ve Geliştirme Dairesi ile Uluslararası Menkul Kıymet ve Borsalar Komisyonları Birliği IOSCO kurul/komisyonlarında görev yapan Yıldırım, 1999 - 2009 arasında Yapı Kredi Yatırım, Turkish Yatırım ve BGC Partners’da Genel Müdür yardımcılığı yaptı.

Yıldırım, sonrasında Yıldız Holding Kurumsal Finansman ve Sermaye Piyasaları Finans Koordinatörlüğü’nü üstlendi, 2012 - 2018 döneminde çeşitli şirketlerde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Yıldırım bu şirketlerde Denetim, Kurumsal Yönetişim komite üyelikleri ve başkanlıklarını üstlendi.

Hatay'da kahreden olayKilis’te foseptik çukuruna düşen buzağıyı kurtarmak için giren 3 kişi metan gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber