AIG, HSBC?ile işbirliği yaptı, hedef büyüttü

ABD merkezli sigortacılık grubu AIG, HSBC Türkiye ile stratejik bir işbirliği yaptı

ABD merkezli sigortacılık grubu AIG, HSBC Türkiye ile stratejik bir işbirliği yaptı. Anlaşma kapsamında AIG, 10 yıl boyunca HSBC Türkiye’nin elementer (bireysel emeklilik ve hayat dışındaki) sigorta ürünleri için münhasır tedarikçisi olacak.
AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, AIG’nin 2012’de 34 milyar dolar prim üretimi ve 1.8 milyar dolar gelir ile elementer sigortada dünya lideri şirketlerden olduğunu dile getirdi.

50 kişilik istihdam
Anlaşma AIG’nin Türkiye’deki büyüme stratejisinin banka sigortacılığı kanalıyla önemli ölçüde gelişmesini sağlayacak.
Sağıroğlu, HSBC ile ortak insan kaynakları ve teknoloji yatırımları yaptıklarını ve ilk yıl için 50 kişilik yeni istihdam sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Taylan Turan da, “Hayat dışı sigortada 2012 yılındaki prim üretimimiz 120 milyon lira civarında. 10 yıllık anlaşma, dolayısıyla kısa vadeli bakmıyoruz. Yıllık olarak pazar büyümesi yüzde 15’ler seviyesinde. Biz yıllık ortalama yüzde 20’nin üzerinde büyüme bekliyoruz, pazardan daha hızlı büyüme hedefimiz var” diye konuştu.

‘Türkiye sigortada hızlı büyüyor’
HSBC Türkiye Genel Müdürü Martin Spurling şunları söyledi: “Türkiye; HSBC’nin belirlediği yatırım için öncelikli 20 pazar arasında yer alıyor. Genç nüfusu ve hızla gelişmekte olan ekonomisi ile Türkiye’nin dünya sigorta sektöründe hızla büyüyen kritik pazarlarından biri olacağına inanıyoruz. İşbirliği ile sektöe yeni bir soluk kazandıracağız.”

Edirne'de feci kazaEdirne’de, iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada araçlardan birisi alev topuna döndü. Cayır cayır yanan otomobilden 2’si kadın toplam 3 kişi, görgü tanıklarının yardımıyla yanmaktan son anda kurtarıldı. Kazaya karışan diğer araçta bulunan 3’ü çocuk toplam 5 kişilik aile ise şans eseri kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber