Altınbaş, Göz Göz’le spora alıştı, Nike’a rakip oluyor!

Kuyumculukla adını duyuran, ardından Alpet’le akaryakıt ve Creditwest’le finans sektörüne giren Altınbaş Holding, şimdi de tekstile adım atıyor...

Altınbaş, Göz Göz’le spora alıştı, Nike’a rakip oluyor!

Altınbaş Adidas, Nike gibi firmalara rakip olacak bir marka yaratma hazırlığında!
Sportif tekstile iddialı bir giriş yapmak isteyen Altınbaş’ın yeni yatırımının ilginç bir öyküsü var: Geçen yıl, TMSF’nin elindeki İzmir’in en köklü kulüplerinden, Göz Göz lakabıyla bilinen Göztepespor’u 1.3 milyon YTL’ye satın alan Altınbaş, sporu fazlasıyla sevmiş. Zaten Altınbaş Holding’in Başkanı İmam Altınbaş, Adanademirspor’un amatör takımında futbol oynamış ve her gün 6’da kalkıp 8.30’a kadar spor yapan bir isim. Göztepe’ye gelir kalemi yaratmak için kolları sıvayan holding, Göztepe taraftarlarına lisanslı ürün satmak için İzmir’de 3 tane Göz Göz Store adlı mağaza açmış. 

Spor giysi de üretecek
Bu mağazalarda çeşitli firmaların Göztepespor için ürettiği formalar ve giysiler satılmaya başlanmış. Ancak Altınbaş Holding, bünyesinde başka markaları kullanmaya çok ‘taraftar’ olmadığı için kendisine ait yeni bir spor markası yaratma fikri doğmuş. Böylece eylülde piyasaya çıkması beklenen ‘Gozza’ markası ortaya çıkmış.
Altınbaş’a ait yeni kurulan ‘Sportek Sportif Ürünler’ firması altında faaliyet gösteren Gozza, hem takım formaları hem de spor giysiler üretecek. 

Gozza, Türkiye’ye yayılacak
Gozza, Göztepespor’un yanı sıra İstanbul’un büyük kulüplerini giydirmek konusunda da iddialı. Altınbaş’ın fason ürettirdiği Gozza ürünlerinde çok kaliteli doğa dostu bir kumaş kullanıldığı, fiyatların ise ünlü markalardan düşük tutulacağı belirtiliyor.   
Altınbaş, yaklaşık bir yıl içinde Gozza’nın spor ayakkabılarını da piyasaya çıkarmayı planlıyor. İzmir’deki Göz Göz Store’larla başlayacak olan satışların ise tüm Türkiye’ye yayılması gündemde.
Gozza’nın 6 ay içinde büyük şehirlerde açılacak bayilerde bahar kreasyonuyla boy göstermesi bekleniyor. Ancak hazırlıkların yetişmemesi durumunda ise Gozza, sonbahar - kış koleksiyonuyla vitrine çıkacak. Tüm Gozza ürünlerine bir karne ekleneceği, burada ürünün performansı nasıl etkileyeceğinin açıklanacağı da belirtiliyor.

Saffet Sancaklı enerjiye girdi
Son yılların en popüler sektörlerinden enerjiye, eski milli futbolcu Saffet Sancaklı da yatırım yapma kararı aldı. Sancaklı, Hayati Şahin ve Şerif Ok’la birlikte 500 bin YTL sermayeli Sancaklı Enerji İnşaat Madencilik şirketini kurdu.
Önümüzdeki yıllarda Türkiye ve dünyada enerji sektörünün şimdikinden çok daha önemli bir yer edineceğini gördüklerini belirten Sancaklı şöyle konuştu:
“Hazırlık ve araştırma yapıyoruz. Yurtdışına gidip geliyoruz. Özellikle Rusya ve civarındaki bölgelerle iyi ilişkilerimiz var. Belki oradan bir distribütörlük alabilir, ya da danışmanlık yapabiliriz. Yılbaşından sonra bir şeyler olacak gibi gözüküyor. Tüm ortaklar, bu sektörde yeniyiz.” 

İstanbulspor’un sahibi...
Türkiye’de üç büyük kulüpte birden forma giyen ilk isim olan Sancaklı’nın halen bir menajerlik şirketi bulunuyor. 2006’da TMSF’den İstanbulspor’u 3.2 milyon YTL bedelle satın alan Sancaklı, aynı yıl bir röportajda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım‘la Rus savunma sanayiinde ortak iş yaptıklarını da belirtmiş ancak Yıldırım, yurtiçi ve yurtdışında Sancaklı’yla iş ortaklığı bulunmadığını söylemişti.

Türkiye-Rusya ortak bildirisiDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Tel Abyad ve Rasulayn'ı içine alan mevcut Barış Pınarı Harekatı alanındaki statükonun muhafaza edileceğini bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber