APPLE TÜRKİYE’YE ÜÇ KOLDAN GİRİYOR

Apple, Türkiye’de 1.500 metrekare büyüklükte üç mağaza açmaya hazırlanıyor. Şirketin Zorlu AVM ve Akasya AVM’de mağaza açacağı öğrenilirken, üçüncü mağaza için yer aradığı belirtiliyor

APPLE TÜRKİYE’YE ÜÇ KOLDAN GİRİYOR

Apple CEO’su Tim Cook mayıs ayında, şirketin Türkiye ofisinin açılışını yapacaklarını ardından Apple Store ve iTunes mağazalarının da Tükiye’de var olacağını açıklamıştı.
Bu açıklamanın ardından mağazaların hangi lokasyonda açılacağı sorusu gündeme geldi. Bu sorunun yanıtı ise yavaş yavaş belli olmaya başladı. Edinilen bilgilere göre Mac, iPad, iPod ve iPhone gibi ürünlerle dünyada önemli bir müşteri kitlesine sahip olan Apple, İstanbul’da 3 mağaza açmaya hazırlanıyor.
Bu mağazaların büyüklüğü ise 1.500 metrekare olacak. Bu büyüklükteki satış alanları ise Avrupa’nın en büyük Apple Store mağazaları olacağı anlamına geliyor.

Aynı anda satış
Apple’ın, Ağustos 2013’te kapılarını açacak olan Zincirlikuyu’daki Zorlu Alışveriş Merkezi’nde (AVM) ve Eylül 2013’te Acıbadem’de açılacak Akasya AVM’de mağaza açacağı belirtiliyor.
Apple’ın İstanbul’da açacağı üçüncü mağaza için de yer aradığı konuşuluyor.
Apple’ın Türkiye’de mağaza açması, iPhone, iPad gibi ürünlerinin yeni modellerinin dünya ile aynı anda satışa çıkarılması anlamına geliyor. Ayrıca teknik destek ve servis hizmetinin de daha yüksek standartlara ulaşması söz konusu.
Çünkü cam ve metal dekorlardan oluşan Apple mağazaları sadece Apple ürünlerinin satıldığı yerler değil. Bu mağazalar aynı zamanda Apple ürünlerini satın alanlara her türlü teknik destek ve eğitimlerin verildiği, ücretsiz ve sınırsız Wi-Fi bağlantısının olduğu mekanlar olarak biliniyor. İsteyen müşteriler mağazalarda internet bağlantısına sahip Apple ürünlerini rahatça kullanıp test edebiliyor. Yani Apple bu mağazalarda, müşteri deneyimine odaklanıyor. Amaç ise mağaza ziyaretçilerini, sadık müşterilere dönüştürmek.

İlanla personel arayışında

Mağaza lokasyonu için genellikle oldukça kalabalık lokasyonları tercih eden Apple, mağaza personeli için iş ilanı da verdi. Şirket, 18 farklı pozisyon için iş ilanları vererek Apple mağazalarına eleman toplamaya başladı.
Apple, Türkiye’de açacağı mağazalar için müdür, iş lideri, iş müdürü, iş uzmanı, yaratıcı, uzman, envanter uzmanı, pazar sorumlusu, mağaza lideri, çözüm mühendisi, uzman ve AppleCare müşteri hizmetleri yöneticisi arıyor.
Bu arada, Türkiye’de kendi şirketini kuran Apple, Türkiye genel müdürü de atamıştı.
Bir süre önce şirket, üç yıl içinde pazar payı anlamında Türkiye’nin Avrupa ile benzer rakamlara gelmesini hedeflediği için Bilkom’dan sonra ikinci distribütör olarak Index ile anlaştı.

Otomatik silahla AVM kurşunlayan zanlılar gözaltına alındıGaziosmanpaşa'daki bir AVM'yi kurşunladıkları tespit edilen 3 zanlı, Güngören'deki bir iş yerinde gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber