Atlas Okyanusu’nu cerrah titizliğiyle geçti

Volvo Ocean Race’a katılan ilk Türk markası hazırlıklarını Atlas Oykyanusu’nda sürdürüyor.

Atlas Okyanusu’nu cerrah titizliğiyle geçti

Türk ekibi Team Alvimedica, zorlu müsabaka öncesi yarıştaki rakiplerinden Abu Dabi ekibi ile birlikte çıktığı ikinci okyanus geçişini 9 günde tamamlayarak İngiltere’ye ulaştı.
Yelkenli teknelerin dünyanın etrafını dolaşarak yarıştığı en zorlu okyanus geçişi Volvo Ocean Race’te ilk kez bir Türk teknesi Alarko Holding tarafından destekleniyor. 9 ay boyunca 3 okyanusta ve 5 kıtada gerçekleşen yarışa Alarko’nun kardiyoloji markası Alvimedica, 20 metrelik Volvo Ocean 65 ile katılıyor.

Kampanyalar yapıldı
1.5 milyar insanın takip ettiği yarışın 10 ülkedeki limanlarında Türkiye’nin tanıtımı yapılırken, kalp sorunu olan çocuklar için kampanyalar düzenlenmesi amaçlanıyor.
4 Ekim 2014-27 Haziran 2015 arasında gerçekleşecek yarışa hazırlıklarını sürdüren ekip ikinci kez Atlas Oynasunu’nu geçti. Team Alvimedica’nın lideri Charlie Enright, “Sekiz ekip üyesi olarak yola çıktık ve yeteneklerimizin sınırlarını zorladık. Yolculuğumuzun son günlerinde daha önceki eğitimlerimiz esnasında karşılaşmadığımız ağır hava koşulları ile karşılaştık. Bu koşulları deneyimlemek ve ardımızda bırakmak bizim için önemliydi” dedi.
Yolculuğa Abu Dabi ekibi ile birlikte çıktıklarını vurgulayan Enright, “Her ne kadar yarış halinde olmasak da yolculuk esnasında Abu Dabi ekibinin varlığını yanımızda hissetmek bizim için müthişti. Bu rekabet duygusu sayesinde bazı yeteneklerimizi geliştirebildik. Ayrıca kendimizi başka bir ekiple kıyaslama imkanı da bulduk ve bunun için çok mutluyuz” diye konuştu.
Team Alvimedica, Enright ile birlikte ABD’li Mark Towill ve Nick Dana, Avustralyalı Will Oxley, Yeni Zelandalı Ryan Houston ve David Swete, İtalyan Antonio Bolzan ve ABD’li tekne muhabiri Amory Ross’tan oluşuyor.

Dev toprak kütlesi nehre böyle kaydıYeni Zelanda'da yağışlarla beraber yer yer taşan nehri kameraya kaydeden bir kadın, dev toprak kütlesinin nehre kaydığı anları görüntüledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber