Bakan Albayrak'tan İvme Finansman Paketi'yle ilgili açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kaliteli ve sürdürülebilir büyüme hedefimiz doğrultusunda ihracat ve katma değerli ürün üretimini destekleyen İVME Finansman Paketi başarıyla yoluna devam ediyor. Bugüne kadar firmalarımıza 5,2 milyar TL kredi tahsis edilirken, bu rakamın 1,7 milyar TL’si ise kullanıldı." dedi

Bakan Albayrak'tan İvme Finansman Paketi'yle ilgili açıklama

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ortak bir açıklama yaparak 11 bin 500 firmaya 5,2 milyar TL kredi limiti tahsis edildiğini, 1,7 milyar TL kredi kullanıldığını belirtti.

BAKAN ALBAYRAK'TAN İLK YORUM

Konuya ilişkin Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kaliteli ve sürdürülebilir büyüme hedefimiz doğrultusunda ihracat ve katma değerli ürün üretimini destekleyen İVME Finansman Paketi başarıyla yoluna devam ediyor. Bugüne kadar firmalarımıza 5,2 milyar TL kredi tahsis edilirken, bu rakamın 1,7 milyar TL'si ise kullanıldı." ifadelerini kullandı.

Bakan Albayraktan İvme Finansman Paketiyle ilgili açıklama

 

 

 

TEM'de feci kazaİstanbul Sarıyer’de TEM otoyolu FSM çıkışında yolun karşısına yaya olarak geçmeye çalışan bir kadına otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan kadın olay yerinde feci şekilde can verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber