‘Bakliyat fiyatları yüksek gösteriliyor’

Ulusal Baklagil Konseyi Başkanı Abdullah Özdemir, “Bakliyat fiyatları gerçekte olduğundan çok daha yüksek gösterilerek yapılan bazı yanlış bilgilendirmeler tüketicilerimizin kafalarını karıştırmakta, bakliyat tüketiminden uzaklaşmalarına neden olmaktadır” dedi.

‘Bakliyat fiyatları yüksek gösteriliyor’

Özdemir, mart ayı verilerine göre yıllık enflasyonun yüzde 19.71 olduğunu, en fazla artışın da yüzde 29.77 ile gıda grubunda meydana geldiğini belirtti. Gıda ürünleri ve bakliyatla ilgili abartılı, doğruları yansıtmayan ve herhangi bir bilimsel dayanağı bulunmayan bazı açıklamalar yapıldığına dikkati çeken Özdemir, bunların olumsuz algıya neden olduğunu ifade etti.
Özdemir, 3 büyük ulusal market zincirinin Türkiye genelindeki 18 bin mağazasında, KDV dahil 1 kilogram paketli kırmızı mercimeğin 4.75, yeşil mercimeğin 5.75, nohudun 7.25 ve kuru fasulyenin 8.25 liradan satıldığını belirterek şunları kaydetti:

‘Yanlış bilgi’

“Ancak bakliyat fiyatları gerçekte olduğundan çok daha yüksek gösterilerek yapılan bazı yanlış bilgilendirmeler tüketicilerimizin kafalarını karıştırmakta, bakliyat tüketiminden uzaklaşmalarına neden olmaktadır. Bakliyat ekonomiktir, muhafazası da kolaydır.”

Havada büyük panik! Uçak acil iniş yaptıABD’nin Oakland kentinden havalanan yolcu uçağının kabin ve kargo bölümü, Hawai Honolulu Havaalanı yakınlarında dumanla doldu. Uçak, Honolulu Havaalanı’na acil iniş yaptı. Uçaktaki 7 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber