Başçı ‘Merkez’e güvenin’ dedi, OECD’ye gidiyor

Merkez Bankası Başkanlığı’nı 19 Nisan’da bırakmaya hazırlanan Erdem Başçı, “Merkez Bankası’na güvenmeye devam edin!” dedi. Başçı’nın, OECD nezdinde büyükelçi olarak atanacağı belirtiliyor.

Başçı ‘Merkez’e güvenin’ dedi, OECD’ye gidiyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) 84. Hesap Dönemi Olağan Genel Kurul toplantısı sonrasında soruları yanıtlayan Başçı, bankaya yapılacak atamaya ilişkin bir soru sorulması üzerine “Tek bir söyleyeceğim var. Merkez Bankası’na güvenmeye devam edin!” yanıtını verdi. Başçı, devir-teslim töreni sırasında daha uzunca açıklamalar yapacağını da sözlerine ekledi.
Reuters Haber Ajansı, Erdem Başçı’nın OECD nezdinde büyükelçi olarak atanacağını bildirdi. Başçı, bu konuda “resmi açıklamanın beklenmesi gerekir” açıklamasını yaptı.
‘Başarılı olduk’
Başçı, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada da enflasyonun yüzde 5 hedefine kalıcı şekilde indirilmesi için tüm kurumların çaba göstermesinin önemine işaret ederken, “Enflasyonla mücadele kolektif bir çaba gerektirmekte. Merkez Bankası, yeni araçlar ve yöntemler kullanarak enflasyonu kontrol altında tutmayı başardı. Enflasyonun yavaş da olsa bir düşüş trendinde olduğunu söyleyebiliriz” ifadesini kullandı.

Koyun için iddiaya girip Ercan Kurt'un öldüğünü anons ettiler!Bolu'nun Mengen ilçesinde lokanta işleten Ercan Kurt'un yanında çalışan garson, arkadaşıyla bir koyun için iddiaya girip, belediye hoparlöründen patronunun öldüğü yönünde anons yaptırdı. Öldüğüne dair anonsu duyunca soluğu belediyede alıp, sağ olduğu yönünde ikinci bir anons yaptıran Ercan Kurt, korkarak lokantaya gelen yakınlarına tek tek durumu açıklamak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber