Betek artık Japon

Yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu Ünlü & Co’nun finansal danışmanlığını üstlendiği, dekoratif boya ve yalıtım sistemleri şirketi Betek Boya ve Kimya Sanayi ve iştiraklerine ait hisselerin Japonya merkezli Nippon Paint Holdings’e satışı tamamlandı. Satış işlemi Rekabet Kurumu ve ilgili ön koşulların gerçekleşmesiyle tamamlanmış oldu.

Betek artık Japon

Betek ile dünyanın 4. büyük boya üreticisi Nippon arasındaki hisse devir sözleşmesi bu yılın nisan ayında imzalanmıştı. Betek’in şirket değeri 2.393 milyon TL olarak belirlendi.

ÜNLÜ & Co CEO’su Mahmut Ünlü “Türkiye’de son dönemde uluslararası stratejik yatırımcıların dahil olduğu rekabetçi bir süreç sonucunda gerçekleşen en önemli işlemlerden birini başarıyla sonuçlandırmış bulunuyoruz. Bu işlem, mevcut ekonomik belirsizliklere karşın Türkiye’nin iç pazar dinamikleri ve bölgedeki konumuyla stratejik yatırımcılar için önemini tekrar ortaya koymuştur” dedi.

O kaptanla ilgili flaş gelişmeKurtardığı 47 mülteciyi İtalyan sahil güvenlik ekiplerinin engellemesine rağmen Lampedusa Adası'na taşıyan geminin kaptanı Carola Rackete 4 saat sorgulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber