Geri Dön

Bilişim Treni yola çıkıyor

Bilişim Treni yola çıkıyor

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Milliyet Gazetesi'nin sponsorluğunda yola çıkan Bilişim Treni, Atatürk'ün Kurtuluş mücadelesindeki kongre yolunu izleyecek. Trenin ilk durağı 5 - 7 Aralık tarihleri arasında Sivas olacak.

BATILI ülkelerin Bilgi Çağı'nda varolma yarışına katılmak için Türkiye'de de "Bilişim Treni" yola çıkıyor. Sanayi Devrimi trenini kaçırdığı için ancak Batılı ülkelerden teknoloji transfer ederek üretim yapabilen Türkiye, bilgi çağı trenini de kaçırmamak için "Anadolu'da bilişim atağına" geçti.
Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Milliyet Gazetesi'nin sponsorluğunda yola çıkacak Bilişim Treni'nin ilk durağı Sivas olacak.
Anadolu'nun çeşitli illerinde düzenlenecek Bilişim Kongresi'nin ilk önce Sivas'tan başlaması ve kongreye katılanların treni tercih etmelerindeki amacın, Atatürk'ün "Kurtuluş Mücadelesi"ni anlatmak için Sivas, Erzurum ve Amasya gibi Anadolu'nun illerini seçmesi ve kongrelere tren ile gitmesinden kaynaklandığı belirtildi.

"21. Yüzyılda Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim" adlı kongre, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde 5 ve 7 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.
Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim Kongresi'nin organizasyonunu yürüten Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Aktepe, 4 Aralık Perşembe günü 19.30'da Mavi Trene eklenecek özel vagon ile Ankara'dan yola çıkılarak, Cuma sabahı Sivas'a varılacağını belirtti.
Bilişim çağının meşalesini okullarda yakmak gerektiğini ve bu meşaleyi de öğretmenlerin taşıması gerektiği görüşünden yola çıkarak düzenlenen Kongre'de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, çevre illerdeki yüksek öğretim kurumlarının öğretim üyeleri, ilköğretim ve lise düzeyi okulların öğretmenleri, öğrenciler, çocuklar ve ana babaları kapsayan geniş bir kitleye hitap edilecek.

Annesini 15 kez bıçaklayarak yaraladıManisa'nın Kula ilçesinde, K.A. (18), sokak ortasında annesi Ummuhan A.'yı (53) 15 kez vücudunun farklı yerlerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Ummuhan A. hastanede tedaviye alınırken, K.A. polise teslim oldu. Olay anı, bir iş yerinin güvenlik kamera görüntülerine anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber