Bir İstanbul ‘Hikayesi’

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV), vakfın iktisadi işletmesi olan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) ve Türk Hava Yolları (THY) ile organize ettiği ‘OneIstanbul Instagram Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Bir İstanbul ‘Hikayesi’

Tarihi ve kültürel yapısıyla dünyanın göz bebeği olan İstanbul’u, dünyada daha fazla görünür kılmak amacıyla 2015’te sosyal medyada başlatılan ve iki dönem şeklinde gerçekleştirilen yarışmada kazananlar, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Turizm alanına da dijital çağın damgasını vurduğunu belirten İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Turistler aktif olarak interneti kullanıyorlar. Turistlerin yüzde 92’si kendilerinden önce giden turistlerin izlenimlerini paylaştığı seyahat portalları ile sosyal medya hesaplarındaki görüşlere göre gidecekleri destinasyonlara karar veriyor. Dünyada 1 milyardan fazla kişi, Instagram kullanıyor ve her gün 100 milyondan fazla fotoğraf paylaşıyor” diye konuştu.

‘OneIstanbul Instagram Yarışması’nı hayata geçirerek, İstanbul’u dünyada öne çıkartacak bir etkinlik yapmaya gayret ettiklerini dile getiren Avdagiç, en güzel İstanbul fotoğraflarını, milyonlarca insana sunarak onların dikkatini çekmek istediklerini söyledi.

Bir İstanbul ‘Hikayesi’
#oneistanbul

Avdagiç, “Resmi hashtag’imiz #oneistanbul şeklinde. Hesabımız, Nisan 2015’te açıldı. 4 yıl içinde 610 binin üzerinde paylaşılan fotoğraf ile dünya şehirleri sıralamasında 5’inci sıraya yerleştik. Hedefimiz, ilk 3’e girmek” ifadelerini kullandı.

THY iş birliğiyle “İstanbul’u Paylaş ve Uç” sloganıyla 2 farklı dönem olarak düzenlenen yarışmanın birinci dönem üçüncüsü Begüm Serra Üstün, ikinci dönem üçüncüsü Cihan Çorak, birinci dönem ikincisi Abdullah Bilgiç, ikinci dönem ikincisi Soner Arkan olurken, birinci dönem birincisi Rıdvan Arvas ve ikinci dönem birincisi Aydın Sertbaş olarak belirlendi.

Yarışmacılara ödülleri, iş birliği yapılan kurumların yetkilileri ve İTO Başkanı Avdagiç tarafından verilirken, birincilere fotoğraf makinesi hediye edildi. Dünyaca ünlü sosyal medya fenomenleri Filipinler’den Mikhail Tenazas ve Brezilya’dan Thiago Correa da tören kapsamında İstanbul’a gelerek üçüncü olanların ödüllerini takdim etti.

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber