Bisikletçilerden yerlileşme atağı

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, “Elektrikli bisiklette kullanılacak elektrik motorunu ve bataryayı, yerli üretmek adına, Türkiye’nin Otomobili Projesi’ne entegre edebilirsek, bunun bize çok büyük bir faydası olacaktır. Eğer bunu başarabilirsek, katma değeri çok yüksek tamamen yerli bir elektrikli bisikleti Avrupa Birliği’ne (AB) satmayı başaracağız” dedi.

Bisikletçilerden yerlileşme atağı

AB’nin 2019 yılı başında Çin menşei elektrikli bisikletlere karşı başlattığı koruma önlemlerinin, sektör açısından büyük bir fırsat olduğunu belirten Emanet, AB’nin katma değeri yüksek bisikletlerin satılabileceği büyük bir pazar olduğunu söyledi.
Sektör açısından bu bölgeye yoğunlaşmanın önemine dikkati çeken Emanet, elektrikli bisikletlerde maliyetin yaklaşık yüzde 65-70’ini oluşturan unsurların, lityum iyon teknolojisiyle üretilen batarya ve elektrikli motor olduğunu, bu malzemeleri yerli üretmek için ilgili makamlarla görüşme yapmayı planladıklarını ifade etti.

Hırsızdan ilginç savunma: Sevdiğim kızın yanına gidecektimMersin'de "eşimi arayacağım" diyerek bir vatandaşın telefonunu alıp kaçan şahıs, polisin çalışması sonucu yakalandı. Daha önce de aynı suçtan yakalanıp adli kontrol şartıyla serbest kalan zanlı, adliyeye sevk edildiği sırada gazetecelerin, "Neden hırsızlık yaptınız" sorusuna, "Sevdiğim kız için. Sevdiğim kızı başkasına vermişler, yanına gidecektim. Çok seviyorum onu" şeklinde yanıt verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber