Bitcoin'e Libra dopingi

Facebook’un piyasa sürmeye hazırlandığı sanal para Libra, kripto para piyasasının ilk göz ağrılarından Bitcoin’e yaradı.

Bitcoin'e Libra dopingi

Libra’nın kripto paralara daha meşru bir kimlik kazandıracağı beklentisinin etkisiyle Bitcoin son 18 ayın en yüksek değerine fırladı. Analistler Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda görülen yükselişin bir diğer kaynağının uluslararası gerginlikler olduğu görüşünde. Buna göre ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı ve ABD ile İran arasındaki gerilimin altına olan yönelişi tetiklediği gibi kripto paraların cazibesini de artırıyor.

Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, Ocak 2018’den bu yana ilk kez 12 bin 935 doları gördükten sonra 12 bin 485 dolar civarına çekildi.

Arayan da var mesaj atan da... İçeriden sızdırmışlar!İstanbul Aksaray’da gözaltına alınan uyuşturucudan kumara, sahte içkiden kaçak konsomatris çalıştırmaya kadar değişik alanlarda faaliyet gösteren suç çetelerine erketelik (gözcülük) yaptığı belirlenen bir şebekeye bilgi sızdırdıkları iddiasıyla, 11 polis hakkında soruşturma başlatıldı. Operasyonel bilgileri erkete şebekesine önceden sızdırdığı iddia edilen 11 polisten 5'i gözaltına alınırken, 5'i ise ifadeye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber