Boğaziçi Zirvesi devleri ağırlayacak

Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) tarafından Boğaziçi Zirvesi’nin 10’uncusu için hazırlıklar hızlandı. UİP Kurucu Başkanı Cengiz Özgencil, bu yıl daha büyük bir organizasyona imza atmayı hedeflediklerini belirtti.

Boğaziçi Zirvesi devleri ağırlayacak

Hindistan, Malezya, İtalya, Kamboçya ve Azerbaycan’da temaslara devam edeceklerini, son olarak Katar’ın başkenti Doha’daki Abdullah Bin Hamad Al-Attiyah Uluslararası Enerji Ödülleri programında yer aldıklarını söyleyen Özgencil, burada Umman Petrol ve Gaz Bakanı Mohammed Hamad Al Rumhy, Sinopec Grup Eski CEO’su Fu Chengyu ve Suntech Power Kurucusu Zhengrong Shi gibi isimlerle birlikte olduklarını ifade etti.

Özgencil, UİP ve Abdullah Bin Hamad Al-Attiyah Uluslararası Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Vakfı arasındaki anlaşma çerçevesinde bu sene de Boğaziçi Zirvesi’nde üst düzey katılımlı bir enerji paneli düzenleneceğini kaydetti.

Özgencil, geçen yıl zirveyi 81 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcı ile tamamladıklarını ve 380 milyon dolarlık da iş anlaşması yapıldığını tahmin ettiklerini sözlerine ekledi.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber