Bu yarışma hayatı renklendirmek için

Marshall ve Milliyet sekiz haftalık bir organizasyonla ‘Renklendir Hayatı’ yarışması düzenledi. Gri ve kasvetli alanları en renkli yapan yarışmacı, Volvo S40 model otomobilin sahibi olacak

Bu yarışma hayatı renklendirmek için

Marshall Boya, Milliyet.com.tr işbirliğiyle sekiz haftalık bir organizasyon düzenledi. Organizasyonun adı, ‘Renklendir Hayatı Yarışması.’ Yarışmada birincinin ödülü ise anahtar teslim bir Volvo S40 olacak.
Dünyanın önde gelen boya ve kaplama şirketi AkzoNobel’in gri ve kasvetli tüm alanları renkli hale getirmek amacıyla dünya çapında başlattığı ve geçen yıl Marshall Boya ile Türkiye’ye de getirdiği ‘Renklendir Hayatı’ projesi, şimdi yepyeni bir ödüllü yarışmayla herkesi bu hareketin parçası olmaya davet ediyor.
Yarışmacıların, gri ve kasvetli olduğunu düşündükleri alanları sadece Marshall Boya’nın ürünlerini kullanarak bambaşka yaşam alanlarına dönüştürmeleri ve görüntülerini de Marshall’a göndermeleri gerekiyor.
Renklenen alanın öncesinin ve sonrasının yer alacağı görüntülerin Marshall’ın sitesinde yayınlanmasıyla birlikte de yarışma süreci başlayacak.
Milliyet.com.tr ve renklendirhayati.com sitesinden de ulaşılabilecek Renklendir Hayatı Yarışması ile Renk Hareketi’ne katılmak için önce renklendirmek istenilen alanın seçilmesi gerekiyor. İstenen herhangi bir alanın seçiminden sonra renklendirilecek bu alanın öncesi ve sonrasını gösterecek şekilde fotoğraf y ada videosu çekilerek renklendirhayati.com sitesine yüklenmesi gerekiyor. 20 Nisan’dan itibaren sekiz hafta boyunca yüklenen fotoğraf veya videoları arkadaşlarıyla paylaşarak, en çok oyu toplayan kişi ise anahtar teslim muhteşem bir Volvo S40 kazanıyor.
Yarımada ikinci, ETS Tur’dan 3 bin TL değerinde tatil çeki kazanma ve tatil dönüşünde evinin Marshall tarafından yeniden boyanması şansını yakalarken üçüncü şanslının evi de ödül olarak Marshall tarafından yeniden boyanıyor.

Filli Boya, yalıtımla dünyaya katkı yapıyor
Filli Boya, fuarda geliştirdiği son üç grubunun yanı sıra Capatect Isı Yalıtım Sistemi ile de katılıyor. Aslında bir boya şirketi olarak anılan Filli Boya’nın geliştirdiği ürün, yalıtım paralelinde enerji verimliliğini konu alıyor. Malzeme, günümüzde, tüketilen enerjinin üçte birinden fazlasını binalarda ısınma veya soğutma amacı ile kullanılması ve bu oranın azaltılması gerçeğinden yola çıkılarak yapıldı.
Filli Boya’dan yapılan açıklamaya göre, ürünle yüzde 50 tasarruf sağlanabiliyor. Ancak, malzeme kalınlığını daha da artırarak bu oranı daha da yukarı çekmek mümkün. Yapılan açıklamada, altı çizilen bir diğer nokta da, yalıtımın sera gazı emisyonu üzerindeki etkileri oldu. Yapılan araştırmaların bu yolla sera gazı emisyonunun azaltıldığını ortaya koyduğunun belirtildiği açıklamada, şirketin bu doğrultuda geliştirdiği etkinliklere de dikkat çekildi.

Enerji haftası sponsoru
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Filli Boya Yalıtım grubu, son olarak Capatect Isı Yalıtım Sistemleri ile Türkiye’de sürdürülebilir enerjiyi teşvik etmek; yalıtımın sürdürülebilir bir dünya için, en öncelikli konu olduğunu hatırlatmak ve vurgulamak için amacıyla etkinlikler düzenliyoruz. Bu nedenle nisan ayında gerçekleştirilen ‘santralistanbul Enerji Haftası’na sponsor olduk. Ve sürdürelbilir bir hayat için, doğru yapılmış ısı yalıtımını ne denli önemli olduğunu vurguladık.”

Düzce yatırımıyla kapasitesi 600 bin metrekareye ulaşacak
Fiber Takviyeli Beton (GRC) sektöründe faaliyet gösteren Fibrobeton, Düzce’deki yeni entegre üretim tesisini faaliyete geçirdi.
Yaşanan ekonomik krize rağmen yatırım kararını ertelemeyerek Kasım 2009’da temelini attığı yeni fabrikasını 15 ayda üretime geçiren Fibrobeton, toplam alanı 127 bin metrekare olan tesise 15 milyon dolarlık yatırım yaptı.
Planlanan 50 bin metrekarelik kapalı alanın ilk fazı olan 22 bin metrekaresi tamamlanan yatırım, deneme çalışmalarının ardından mart ayında üretime başladı.

20’den fazla ülke
Üç yıl içinde kademeli olarak devreye girecek yeni fazlarıyla kapalı alanı 50 bin metrekareye tamamlanacak fabrikanın üretim kapasitesi yılda 600 bin metrekareye ulaşacak.
Fibrobeton’un 20’den fazla ülkede 2 bin 500’ü aşkın projede ve 3 bin 500’ün üstünde binanın cephesinde imzası bulunuyor.
Fibrobeton’un Düzce tesisleriyle önemli bir üretim kapasitesine ulaşacak olan Fibrobeton, artık Johannesburg’tan Oslo’ya, Yeni Delhi’den Ottowa’ya kadar ürünlerini ve teknolojisini pazarlayacak.

Mavi Kale, garantisi için 10 yıla iki yıl daha ekledi
Blue’Safe Mavi Kale, 2004 yılında sektörün üç önemli ismi tarafından geliştirildi. Kalekim, Mardav ve DOW’ın boya ve sıva dahil son kat kaplamalı bir paket sistemi olarak geliştirdiği üründe garanti süresi uzatıldı. Markanın dayanaklılığına vurgu yapmak için garanti süresi 10 yıla çıkarılan Blue’Safe Mavi Kale, ayrıca iki yıllık uygulama garantisi kapsamı altında.
Bu uygulama doğrultusunda sistemin uygulama hatalarından dolayı bozulması halinde müşterinin mağduriyeti işçilik masrafı, bozulan dış cephe mantolama bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin gideriliyor.
Sistemde belirteç katkı’nın kullanılması ise bir başka yenilik. İlk kez Kalekim tarafından geliştirilen ve patenti alınan ürün, ilk uygulamanın üzerinden çok uzun yıllar geçmesi halinde bile tüm ürünler içinde ayırt edilebiliyor. Ürün, bu yönüyle geri dönüşüm açısından özel bir ürün olarak nitelendiriliyor.

Her yıl AR-GE’ye 1.4 milyar dolar aktarıyor
Sektör profesyonellerinin verdikleri destek ve katkıyla yapı sektörünün önemli oyuncularını bir araya getiren Uluslararası Yapı/Turkeybuild İstanbul Fuarı’na katılan DuPont, bu amaç doğrultusunda her yıl yaklaşık 1.4 milyar dolarlık bütçeyi AR-GE faaliyetlerine ayırarak sektöre önemli ürünler sunuyor.
Yapı sektöründe birçok oyuncunun yer almasından hareket ederek kendi yerini de belirleyen Dupont, fuarda ürünleri hakkında tüketicilere ve inşaat sektöründe yer alan profesyonellere yalıtım malzemeleri hakkında bilgi veriyor. Ev dekorasyonlarında özellikle kullanım kolaylığı nedeniyle mimarların sıklıkla tercih ettiği DuPont Corian, binalara sağladığı enerji ve maliyet tasarrufu ile nefes alan yalıtım örtüsü DuPont, sağlam alt yapılar için Türkiye pazarına bundan 5 yıl önce giren DuPontTypar ve binaları yağmur, çamur, kar gibi kötü hava şartları, baca, egzoz gazları, yağ ve tozdan korumak için ürettiği Zonyl ile ilgili olarak firma detaylı bilgiler sunuyor.

Otogarda dönüş yoğunluğu sürüyorİstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda dönüş yoğunluğu yaşanıyor. Esenler'de bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın girişinde otobüs kuyrukları oluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber