Bursa’da 103 kişilik kadroya 7 bin başvuru

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne alınacak 103 kişilik tam zamanlı sözleşmeli personel kadrosu için üniversite mezunu 7 bin kişi başvuruda bulundu

Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde 6 Ağustos’ta duyurulan tam zamanlı sözleşmeli kadroya, üniversitelerin jeodezi ve fotogrametri, inşaat, makine, elektrik - elektronik, endüstri, bilgisayar, işletme, kimya, ziraat mühendisliği bölümlerinden 30 mühendis, peyzaj, mimarlık ve yüksek mimarlık bölümlerinden 12 mimar, şehir ve bölge planlama bölümünden 6 şehir plancı alınacağı açıklanmıştı.
Duyuruda, meslek yüksek okullarının bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri, harita ve kadastro, makine ve motor, inşaat, çevre sağlığı, bahçe ziraatı, kimya, elektrik bölümlerinden 46 teknikerin yanı sıra 1’er veteriner, psikolog, biyolog, sanat tarihçisi, radyoloji uzmanı ile 2’şer doktor ve sosyal çalışmacı alınacağı belirtilmişti. Başvurular dün sona ererken toplam 103 kişilik kadro için 7 bin kişinin başvurduğu belirtildi.

Polisin tekmesiyle yere yığıldı, hayatını kaybettiArjantin'de bir polis, trafiği kestiği iddiasıyla Jorge Gomez isimli şüpheliye yolun ortasında tekme attı. Düşerken kafasını asfalta çarpan Gomez, kafatası kırığı sonucu hayatını kaybetti. O anlar, trafik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber