Çağlar 'haciz krizi siyasi' dedi

Çağlar 'haciz krizi siyasi' dedi


İbrahim Büyükfuran - Bursa (Mil - Ha)

İnterbank'ı elinde bulundurduğu sırada, kurduğu paravan şirketlere 51.6 trilyon lira kredi aktardığı belirlenen ve fabrikalardaki hisseleri ile evine haciz uygulanan Nergis Holding İcra Kurulu Başkanı Cavit Çağlar, son günlerde yaşadığı haciz krizini, `Siyasi hadise' olarak nitelendirdi.
Bursaspor Klubü Başkanlığı'na aday olduğunu açıklamak için Çelik Palas Oteli'nde bir basın toplantısı düzenleyen Çağlar, bir soru üzerine yaşadığı haciz krizine değindi. Konuyla ilgili fazla açıklama yapmayan işadamı Çağlar, "Son günlerde şirketlerle ilgili bazı olaylar gündeme geldi. Bunlar siyasi bir hadise. Siyaset çok acımasız. Kamuoyuna önümüzdeki günlerde gerekli açıklamayı yapacağım. Ancak şu bilinmelidir ki, Nergis gurubu 15 bin çalışanı ve güçlü yönetim kadrosuyla taş gibi yerindedir. Bu filmi beş yıl önce bir kez daha görmüştüm. Bu günler de gelir geçer" dedi.
Bu arada Bursa 7. İcra Dairesi tarafından yakın takibe alınan Cavit Çağlar'ın
şirketlerdeki 1 trilyon 98 milyar 240 milyon lira değerindeki hissesine, şirket bünyesinde kullanılan 50 otomobiline ve evine de haciz işlemi uygulanmıştı.Bakan Akar'dan S-400 açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM Genel Kurulu'ndan konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber