Çarşı pazarda bayram sevinci

Esnaf, Ramazan Bayramı öncesi alışveriş hareketliliğine odaklanırken, başta gıda ve giyim olmak üzere birçok sektörde “bayram bereketi” bekleniyor.

Çarşı pazarda bayram sevinci

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, ülke genelindeki tüm esnaf ve sanatkarların bayrama hazır olduğunu söyledi. Palandöken, “İkramlıklar, giyim, kozmetik, seyahat ve ulaşım harcamaları için yapılan alışverişler başta olmak üzere, bayramda piyasalarda büyük bir hareketlilik bekliyoruz” dedi.

Giyimde indirim var

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Canip Karakuş, “Sektör temsilcileriyle karar verdik, bayram öncesi yüzde 30-50 indirime gidiyoruz” diye konuştu. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice de vatandaşları merdiven altı ürünlere karşı uyararak, “Ucuz diye tercih ettikleri ürünler sağlıkları için pahalıya patlamasın” dedi.

Resulayn'daki teröristlerin çekilme anları böyle görüntülendiSuriye'de Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik sürdürülen Barış Pınarı Harekatı'nda TSK ve Suriye Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn'da, teröristlerin geri çekilme anları görüntülendi. Yerel kaynaklardan elde edilen görüntüde otomatik silahların yanı sıra birinde omuzdan atılan ısı güdümlü hava savunma füzesi de bulunan 4 teröristin kaçış anı yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber