Cep’te taksite en ‘net’ teklif

2013’te 321 bin abone kazanan TTNET‘in geliri 3.5 milyar TL oldu. 36 ay taksitle cihaz satıp tahsilatı faturayla yapan TTNET, cep telefonundaki taksit sorununu çözecek. Tekno marketlerle işbirliği yolda

Cep’te taksite  en ‘net’ teklif

Teknoloji ürünleri ve cep telefonunda taksit sınırlandırmasını esnetecek bir uygulama da internet servis sağlayıcı TTNET’ten geldi. TTNET’in Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, teknoloji ürünlerinde kredi kartına taksit sınırlamasının TTNET Ödeme servisleri için fırsat oluşturduğunu belirterek, bu konuda teknoloji marketleriyle işbirliğine hazırlandıklarını söyledi.
TTNET, Antalya’nın zirve noktası olan 2.365 metredeki Tahtalı Dağı’nda, şirketi zirveye ulaştıran 2013 yılı sonuçlarını açıkladı. Toplantıda konuşan Kaya, teknoloji ürünlerindeki taksit kısıtlamasıyla ilgili, “36 aya kadar taksit yapıyoruz. Teknoloji marketleriyle işbirliği planımız da var. Cihaz satışımızı, TTNET faturasına yansıtarak yapıyoruz. Bu imkanı sadece kendi satış kanalımızla sınırlandırmak istemiyoruz. Zincirlerle işbirliği yaparak yaygınlaştıracağız” diye konuştu.

Yurtdışı atağı
Abdullah Orkun Kaya, genişbant, fiber internet, Tivibu abone sayısında rekor kırdıklarını da açıkladı. Dijital servislerde de yüzde 50’nin üzerinde büyüdüklerini belirten Kaya, “Dört hedefimizi de tutturarak, yılı zirvede kapattık” dedi.
2013’te, 321 bin net abone kazanarak, son beş yılın en yüksek abone artışını gerçekleştirdiklerini aktaran Kaya, 2013’te 6 milyon 330 bin aboneye ulaşarak genişbant pazarındaki büyümenin lokomotifi olduklarını vurguladı.
Kaya, katmadeğerli servislerini Türkiye dışına açma planları hakkında da bilgi vererek, “Servislerimizi başka ülkelere de açacağız. Türk dizileri çok ilgi görüyor. Ortadoğu’lu izleyiciler çok ilgi gösteriyor. Bu servisleri de oralara açmak istiyoruz” dedi.

Yerli oyunlardan para almayacak

Oyun platformları Playstore’da da heyecan verici gelişmeler yaşandığını dile getiren TTNET Genel Müdürü Kaya, şunları söyledi: “Grup şirketi Sobee’yi bünyemize kattık. Oyun üzerinde çalışmalar sürüyor. Tamamen yerli yüksek bütçeli oyun üzerinde çalışıyoruz. Bu yaz demosu çıkacak. Playstore’da da gelirlerimiz üçe katlandı. Türkiye’de geliştirilen oyunlara daha fazla yer vermeye çalışıyoruz. Yerli oyun geliştiricilerin oyunlarını da sıfır karla sunacağız. Gelirin tamamı oyun geliştiricilerin olacak.”

TTNET müzik işinde ‘3 milyonu’ devirdi

Abdullah Orkun Kaya, servisleri ve kullanıcı sayıları hakkında da şu bilgileri verdi:
* TTNET Müzik’te aktif üye sayımız 3 milyona yaklaştı. TTNET Müzik’in geliri de yüzde 35 oranında arttı.
* Dijital oyun alanı da hızla büyüyor. Playstore’da gelirlerimiz bu yıl üçe katlandı.
* e-ticaret’te Okacabukaca, TTNET Çarşı, Tivibu Çarşı, Mobilexpress ve TTNET Ödeme ile 2013’te tohumlarını attığımız servisler meyve vermeye başladı.
* Dijital servislerimizden elde ettiğimiz gelir 2013’te yüzde 50’nin üzerinde büyüdü.
* TTNET Kitap’ta da zengin bir içeriğe sahibiz.

Pendik'te iki otomobil çarpıştıİstanbul Pendik, TEM Bağlantı yolunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber