Çiftçilere hibe kolaylığı

Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında gerçekleştirilecek makine ekipman alımlarında, ilgili kurumların onayı halinde TSE ve CE belgesi aranmayacak. Ruhsatsız arazisi için İmar Barışı’ndan faydalanan çiftçiler, yapı kayıt belgelerini sunarak hibe başvurusunda bulunabilecek.

Çiftçilere  hibe kolaylığı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ”leri Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, kırsal altyapı yatırımlarında başvuruların hibe desteğinden yararlanması için, yapı ruhsatı ve yapı kullanım izin belgelerinin yanında yapı kayıt belgesinin de başvuru konusuyla uyumlu olması gerekecek. Böylece ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması kapsamında verilen yapı kayıt belgesi hibe için kabul edilecek.

Başkent’te otomobil dolandırıcılarına operasyonAnkara'da, otomobillerin kilometresini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 60 kişiyi dolandıran 7 kişilik çete, polisin 'Sayaç' adlı operasyonuyla çökertildi. Kendilerini polis olarak tanıtıp, şifreli dil kullanan çete üyelerinden 5'i tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber