Çiftçiye 560 milyon TL teknoloji kârı sağladı

Turkcell, teknolojik verimlilik çözümleriyle çiftçilere 3 yılda 560 milyon TL kar ettirdiğini açıkladı.

Çiftçiye 560 milyon TL teknoloji kârı sağladı

2010’dan beri 2 milyon çiftçiye ürün ve servisleriyle hizmet veren firma, çözümleriyle tarım sektöründe verimin artırılmasını, maliyetlerin düşürülmesini ve çiftçinin doğru bilgiye doğru zamanda ulaşabilmesini sağladığını duyurdu.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, Türkiye’deki 3.5 milyon çiftçinin birinci tercihi olduklarını belirterek,

“Ülkemizde geçimini tarımsal üretimle sağlayan yaklaşık 17 milyonluk nüfus var. Yaptığımız araştırmalar sonucunda çiftçilerin yüzde 92’sinin cep telefonu kullandığını görüyoruz. Tarlasının bereketi, verimliliği çiftçilerimizin hayatındaki en belirleyici unsur.


Yeni çözümler yolda

İhtiyaç duyulan verimlilik artışı için çözüm, teknolojiyi tarımsal üretim yararına kullanabilmek. Çiftçilerimize bu teknolojik imkânları sağlamayı görevimiz kabul ediyoruz. Turkcell’li çiftçiler, iletişimde olduğu gibi tarlalarında da en ileri teknolojiyi en uygun koşullarda kullanmanın avantajını yaşıyor. Bu avantajlarla 3 yılda çiftçilerimize yarım milyar TL’yi aşkın fayda sağladık. Yeni çözümlerimizle bu faydayı en üst noktaya taşımaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Nem oranı ve rüzgarı ölçüyor

Turkcell’in çiftçilere sunduğu bazı çözümler şöyle:
- Her çiftçiye ayda yalnızca 5 TL’ye ziraat mühendisi desteği sunan Turkcell Tarım Doktoru servisi, çağrı merkezi üzerinden tarlasını kaydettiren abonelere tarlasına özel yetiştiricilik ve gübreleme programı sunuyor.
- Çiftlik Doktoru servisi, kişiye özel veterinerlik hizmeti sayesinde et ve süt verimliliğini önemli ölçüde artırıyor ve yem maliyetinden tasarruf elde ediliyor.
- Trafom Güvende servisi, çiftçiyi 30 bin TL zarara uğratan trafo hırsızlığı sorununa çözüm getiriyor. GSM tabanlı bir alarm sistemiyle trafoları koruma altına alan servis, çiftçinin kaybını ortadan kaldırıyor.
- İlçeye, köye ve ürüne özel haber servisleri, nem oranı, rüzgâr hızı ve yönü gibi pek çok kritik bilgiyi anında çiftçinin cebine ulaştırıyor.

Hatay'da kahreden olayKilis’te foseptik çukuruna düşen buzağıyı kurtarmak için giren 3 kişi metan gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber