Dericiler gözünü ‘büyük pazara’ dikti

Türk deri ihracatçıları, yılda yaklaşık 6.5 milyar dolarlık deri ithalatının yalnızca 38 milyon dolarını Türkiye’den karşılayan Güney Kore pazarına yöneldi.

Dericiler gözünü ‘büyük pazara’ dikti

İhracatı artırmak için yeni pazarlara yöneldiklerine işaret eden Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, bu kapsamda batıda İngiltere, doğuda ise Güney Kore’yi hedef pazar olarak belirlediklerini kaydetti. Ülkede markalı ürünlere büyük ilgi olduğuna işaret eden Zandar, “Güney Kore’de ayakkabı ve saraciye ciddi bir potansiyel var. Ayakkabıda ilk hedefimiz büyük zincir mağazaları Türkiye’den mal almaya çekmek olacak. Bunun için Türkiye’deki üreticilerin onların zevkine uygun üretimler yapması lazım” ifadelerini kullandı. Türkiye olarak ilk etapta markalarla değil mal üretimiyle hizmet vermeyi hedeflediklerini dile getiren Zandar, ülkede deri konfeksiyon ürünlerinin de ciddi alıcısı olduğunu söyledi.

 

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber