Deterjanlarda ‘fosfat’ olmayacak

P&G Global Ev Bakım Kategorisi Başkanı George Tsourapas, 2017 yılına kadar tüm Fairy bulaşık makinesi tabletlerinden fosfatı çıkaracaklarını açıkladı.

Tsourapas, İstanbul’daki toplantıda, şunları söyledi:

“Yılda 14 bin ton fosfatı ürün içeriğinden çıkararak Fairy sürdürülebilirliğe olan bağlılığını gösteriyor. P&G’nin çığır açan inovasyonu sayesinde fosfat kullanılmayarak ürün performansını artırma zorluğu ortadan kalktı. Tüketiciler çevresel ayak izi azaltılmış ve aynı zamanda üstün performans gösteren yeni ürünü kullanırken ön yıkamaya gerek kalmayacağı için yılda 9 bin olimpik yüzme havuzuna eşdeğer 21 milyar litre su tasarrufu yapılabilecek.”

Tsourapas, şöyle devam etti:

“Formülümüzde fosfat kullanmadan Fairy’nin zorlu yemek kirlerini tek yıkamada temizleme gücünü iyileştirmek adına çığır açan inovasyon yatırımları gerçekleştirdik. Mevzuatın şart koştuğundan da fazlasını yaparak fosfat kullanımını sonlandırıyoruz. Tüketicilerimiz de bu serüvende bize eşlik edebilir; bir yandan sudan geçirme gerekliliğini ortadan kaldırıyor bir yandan da Fairy bulaşık makinesi kapsüllerinin temizleme gücünü artırıyoruz.”

Bebeklerini cami avlusuna bırakan anne baba kameradaAdıyaman’da iki aylık bebeklerini sevdikten sonra camiye bırakan anne ve baba kameralara yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber