‘Emaneti koruyup çoğaltacağız’

VakıfBank’ın yeni Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, 28 yıldır bankanın her kademesinde görev üstlendiğini belirterek, “Devraldığımız hizmet bayrağını, 20 bin çalışma arkadaşımla birlikte daha ileri taşımak için yılmadan çaba göstereceğiz” dedi

‘Emaneti koruyup çoğaltacağız’

VakıfBank’ın önceki gün gerçekleştirilen 65’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Abdi Serdar Üstünsalih, sonrasında yapılan yönetim kurulu toplantısında VakıfBank Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Mesleğe ilk adımını attığı ve 28 yıl her kademesinde görev yaptığı VakıfBank’ta Genel Müdürlük görevine seçilmekten onur duyduğunu belirten Abdi Serdar Üstünsalih şu açıklamayı yaptı:

“Büyük VakıfBank ailesi olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Yeni dönemde temel şiarımız, ülkemiz için var gücümüzle çalışmak ve bir ferdi olmakla iftihar ettiğimiz milletimize hizmet vermektir. Bu onurlu vazifeyi yerine getirebilmek için Büyük VakıfBank ailesinin her bireyi görev ve unvan fark etmeksizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir azim ve gayretle çalışmaya devam edecektir.”

Ekonomiye katkı

VakıfBanklı olmanın güven ve cesaretiyle, seferberlik anlayışı içinde hareket edeceklerini belirten Abdi Serdar Üstünsalih, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güçlü Türkiye’nin lider bankası olma vizyonuyla milli ekonomiye katı sağlamayı sürdüreceğiz. Bu yolda elimizden gelen çabayı göstermek, bizler için her şeyden önce sahip olduğumuz vakıf kültüründen gelen ‘emaneti koruyup çoğaltmak ve yüceltmek’ sorumluluğumuzun bir gereğidir. Ülkemiz, milletimiz ve Bankamız için ulaşacağımız nice büyük hedefler, imza atacağımız daha nice başarılar var.”

‘Ülkemizin yanındayız’

Sadece VakıfBank olarak değil, bağlı ortaklıklarıyla da çağdaş finansal hizmet anlayışını sürdüreceklerini kaydeden Üstünsalih şunları kaydetti:

“Nitelikli insan kaynağımız, sağlam sermaye yapımız, modern bilgi teknolojileri gücümüzle tüm paydaşlarımızın yanındaki güç olmaya devam edeceğiz. Bugünün ve yarının bankacılığına yön veren politikalarımızla, sosyal sorumluluklarının farkında olan kurum anlayışımızla her anlamda üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Bu vesileyle bugüne kadar Bankamıza emeği geçmiş tüm büyüklerimize yürekten teşekkür ediyorum.”

Tarihi eser kaçakçılığı ve ticareti yapan sahte polislere operasyonAksaray’da kendilerine polis süsü vererek tarihi eser kaçakçılığı yapan 7 kişi polisin operasyonu ile yakalandı. Operasyonda 54 ayrı tarihi eser ele geçirilirken, çok salıda da suç aleti elde edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber