Employer Brand Summit’te geri sayım başladı

Türkiye’de bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Employer Brand Summit’e geri sayım başladı. “The Story of HR” temasıyla global ve lokal İK devlerini bir araya getirmeye hazırlanan zirve 11 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek.

Employer Brand Summit’te geri sayım başladı

Türkiye ve dünyadan işveren dünyasının profesyonellerini bir araya getiren, işveren markası kavramını inceleyerek geleceğine yön veren Employer Brand Summit bu yıl Türkiye’de 10’uncu kez 11 Nisan 2019 tarihinde, Wyndham Grand Levent’te düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıllarda 2 farklı ülkede gerçekleştirilen, toplam 108 konuşmacıya ev sahipliği yapan, 1750 katılımcının ağırlandığı Employer Brand Summit, bu sene QNB Finansbank ana sponsorluğunda, “The Story of HR” teması ile sinematografik akışta katılımcılarla buluşacak. Konuşmacılar, işveren markası kavramını “Behind the Scenes”, “Flashbacks”, “Newsreel” ve “Coming Soon” başlıkları üzerinden anlatarak, katılımcılara ilham verecek.

Premium MICE Kurucu Ortaklarından Alper Çakıroğlu zirve hakkında “Dünya değişiyor, bu değişimin öncüsü ve odağı insan. İnsanı odağa alarak tasarlanan Employer Brand Summit dünyadan ve Türkiye’den örneklerle insan kaynakları profesyonellerine ve üst düzey yöneticilere; işin geleceğini, insan odaklı düşünerek insanı anlamayı, kurum hikayesini yazmanın önemini örnekleriyle sunuyor. 150’den fazla İK profesyonelinin bir araya geldiği bu etkinlikte etkileşimin önemini birbirimizden öğrenmeyi ve paylaşmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

İnsan Kaynakları ve İşveren Markası’nın ilişkilerini, dünü, bugünü ve geleceğini tüm yönleriyle ele alacak olan zirvenin ilk bölümü “Behind the Scenes”, Türkiye’den QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar “Dream Therefore I Am” ve Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları Lideri Serra Uluışık “Right Before the Stateboard Claps: Making of an Employer Brand” başlığındaki konuşmalarla başlayacak.

Dave Hazlehurst Dünyada “HR Tech”in Gelişimini Anlatacak

“Behind the Scenes” bölümünün global konuk konuşmacısı ise dijital pazarlama dünyasının ünlü stratejistlerinden Ph. Creative Partneri Dave Hazlehurst “The More Tech We Build, The More Digital We Become, The More Human We Must Be” başlığıyla dijitalleşmenin insan kaynakları pratiklerini anlatarak ilham verecek.

Prof. Mustafa Özbilgin Farklılıkların Yönetimini (Diversity Management) Masaya Yatıracak

Zirvenin ikinci bölümü “Flashback”te, Brunel Üniversitesi Davranış ve İnsan Kaynakları Yönetimi Profesörü Mustafa Özbilgin günümüzün en popüler ve disiplinlerin en çok yöntem geliştirmek zorunda kaldığı konulardan biri olan “diversity” konusunda “Diversity Management from Employer Brand Perspective” başlıklı konuşma yapacak. Biggloyalty Global CEO’su Enis Karslıoğlu ise “Transformation of Employee Incentive & Social Recognition” konusunu ele alacak.

En çok merak edilen başlıklar arasında yer alan geleceğin iş yapış biçimleri ve işveren markalarının geleceğe nasıl hazırlanmaları gerektiğine dair tüm dünyadan gelişmelerin masaya yatırılacağı bölüm Management Kurucusu Ali Ayaz’ın moderatörlüğünde 4C1H Kurucusu ve Kültür Dizaynırı Pınar Yarar ile Expertera CEO’su Alp Sezginsoy’un “Newsreel: Human First Organizations & Future of Work” başlıklı konuşmaları ile devam edecek. Ayrıca Akademisyen & Direktör Mehmet İnan “hikaye anlatıcılığın” iş dünyasında işverenler gözünden önemini örneklerle anlatacak. Zirve “Coming Soon” başlıklı son bölümünde Vodafone Türkiye Yetenek Yönetimi Kıdemli Müdürü Günışığı Uzunoğlu “Digital Transformation in HR” ve Clinch EVP Global İş Geliştirme’den Shane Gray “Integration of Content Career Site Recruiter and Candidate by Data” konuşmaları ile İK’nın dijitalleşmesini ve veri analizini Türkiye ve dünyadan örneklerle katılımcıların bilgisine sunacak.

Employer Brand Summit hakkında daha detaylı program ve katılım için bilgilere http://www.employerbrandsummit.com/ sayfasından erişilebiliyor.

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber