Geri Dön

‘En az %7 büyüme hızıyla 10 yıl devam edebilirsek AB ülkelerine yetişebiliriz’

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, üçüncü çeyrek büyüme rakamlarının da “zayıf” geleceğini savundu.
Mustafa Koca, yaptığı yazılı açıklamada, büyüme rakamlarını değerlendirdi.
“Ülkemiz siyasi krizlerden kurtuldu ancak henüz bu krizlerin ürettiği ekonomik faturalar yeni yeni istatistikleri ortaya çıkmaya başladı” diyen Koca, ikinci çeyrek büyüme oranının 1,9 seviyelerinde kaldığını hatırlattı.
Koca, şunları kaydetti:
“Öyle gözüküyor ki üçüncü çeyrek büyüme rakamımız da zayıf gelecek. Dolayısıyla 2008 yılı büyüme oranları hiçte istendiği ve umut edildiği gibi ya da AB sürecindeki hıza yetişmeye yarayacak cinsten olmayacak. İkinci çeyrek büyümemiz eğer birinci çeyrek gibi (yüzde 6,7) olabilseydi Türkiye, yine dünyada flaş ülkeler arasında anılacaktı. Üst üste en az yüzde 7 büyüme hızıyla 10 yıl devam edebilirsek AB ülkelerini yetişme imkanımız olabilir.”

ABD yasak dinlemedi! Tehlikeli deneme...ABD Hava Kuvvetleri, Donald Trump yönetiminin yakın zamanda çekildiği Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denediklerini açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber