‘Enflasyona’ karşı, korumalı vadeli hesap

Halkbank, tasarrufları enflasyon karşısında korumayı amaçlayan iki yeni mevduat ürünü geliştirdiğini duyurdu.

‘Enflasyona’ karşı, korumalı vadeli hesap

Halkbank’tan yapılan açıklamaya göre, banka, Enflasyon Korumalı Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı ve Enflasyona Endeksli Koruyan Mevduat Hesabı ile yatırımlarını liraya yönelik yapmak isteyen müşterilerine yeni bir seçenek sunuyor.

Açıklamaya göre, Enflasyon Korumalı Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı ile müşteriler, 365-370 gün vadeli olarak açtırdıkları mevduat hesabı ile üç aylık ara dönemlerde ya da vade sonunda getiri elde etme olanağı kazanıyor. Üründe, TÜFE’ye endeksli oran, ara dönem ödeme tarihlerinde ya da vade sonunda TÜİK’in açıkladığı en güncel TÜFE endeksi yıllık değişim oranına bankanın belirlediği ilave marj oranının eklenmesiyle belirleniyor.

Açıklada, “’Enflasyona Endeksli Koruyan Mevduat Hesabı’ kapsamında da 92-370 gün vade aralığında açılabilen hesapta ‘hesap açılışında belirlenen oran’ ile ‘vade sonundaki TÜİK’in açıkladığı en güncel TÜFE endeksi yıllık değişim oranı ile ilave marj oranı’ karşılaştırılıyor ve yüksek oran üzerinden faiz uygulanıyor” denildi.

Korunaklı olur

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Tasarruf sahiplerini doğru yönlendirmek ve müşterilerimizin yatırımlarını en verimli birikim araçlarında değerlendirmek temel görevlerimizden biridir. Enflasyona Endeksli Koruyan Mevduat Hesabı ve Enflasyon Korumalı Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı ürünlerimiz, tasarruf sahiplerinin birikimlerini daha korunaklı hale getirecek” dedi.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber