F.Bahçe'nin sponsorları Federasyon'u bekliyor

F.Bahçe'nin sponsorları Federasyon'u bekliyor

Şike soruşturması sebebiyle Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil etmesi tehlikeye düşen Fenerbahçe'nin sponsorları gelişmeleri yakından takip ediyor.Kulübün ana sponsoru Avea, 15 Temmuz'a kadar UEFA'ya bilgi vermek zorunda olan Futbol Federasyonu'nun kararını bekliyor. Avea'nın CEO'su Erkan Akdemir, şike iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Spora bu kadar destek verip de sonuçta bu tür şeylerin yaşanıyor olması bizi çok üzüyor." dedi.

Türk futbol tarihinin en büyük soruşturması devam ederken gözler federasyona çevrildi. Avrupa kupalarına katılacak takımlar hakkında 15 Temmuz'a kadar UEFA'ya bilgi vermek zorunda olan Türk Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe Spor Kulübü hakkında olumsuz görüş bildirmesi bekleniyor.

Fenerbahçe'nin ana sponsoru olan Avea'nın Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, futbolda şike iddialarına ilişkin olarak, "Bizi küstürmesinler. Futbola, spora bu kadar destek verip de sonuçta bu tür şeylerin yaşanıyor olması bizi çok üzüyor." dedi.

Fenerbahçe ile toplam 5 yıl geçerli sponsorluk anlaşmalarının 2013 sonunda biteceğini hatırlatan Akdemir, olumsuz çıkma varsayımına karşı konuşmanın erken olduğunu belirterek, "Şu anda bekleyelim. Bir varsayım üzerine bir şey söylemek istemem. Herhalde Futbol Federasyonu önümüzdeki hafta kararını verir. Futbol Federasyonu'nun kararı, bizim vereceğimiz kararda şekillendirici olabilir. Bizi küstürmesinler. Futbola, spora bu kadar destek verip de sonuçta bu tür şeylerin yaşanıyor olması bizi çok üzüyor. Ben çekileceğiz anlamına gelen bir şey söylemiyorum. Sadece futbolun şu anda yaşadığı şey bizi çok üzüyor. Küsmek de istemiyoruz." diye konuştu.

2011 bütçesi 367 milyon lira olan Fenerbahçe'nin sponsorluk gelirleri 55 milyon lirayı buluyor.

Kulübün ana sponsoru Avea dışında Cola Turka, Adidas, Aras Kargo, Arçelik, Koç Holding, Audi, Doğuş Otomotiv, Denizbank, Efes Pilsen, Kiğılı, Vakıfbank gibi şirketler de yer alıyor

. Akdemir'in açıklamaları Fenerbahçe'nin diğer sponsorlarının terk etme ihtimalini akla getirdi. Diğer taraftan, Bank Asya, bazı internet adreslerinde içinde Bülent Uygun'un resimlerinin de yer aldığı reklamlarını kaldırdı.

Türk Telekom yetkilileri ise konunun yargı aşamasında olması sebebiyle ihtimaller üzerine yorum yapmak istemediklerini açıkladı. 850 bin Lig TV abonesi bulunan Digiturk, dava sürecinin ardından, yeni eylem planını açıklayacakları bilgisini verirken, Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, sponsorlukla ilgili kararın toplanacak olan yönetim kurulunun ardından netlik kazanacağını söyledi. Sponsorluğun devam edeceğini net bir şekilde dillendirmeyen bir diğer büyük kuruluş ise Ülker oldu. Bu markayı bünyesinde barındıran Yıldız Holding yetkilileri de "Yargıya intikal etmiş bir konuda açıklama yapmamız söz konusu değildir." açıklamasını yaptı.

Siirt'te PKK'lı teröristlere ait drone ele geçirildiSiirt'in Eruh ilçesinde PKK terör örgütüne yönelik operasyonda 4 sığınakta drone ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber