FENERBAHÇE HİSSELERİ TAVAN YAPTI

UEFA’nın Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne gidebileceğine yönelik açıklaması, yatırımcıları sevindirdi.

FENERBAHÇE HİSSELERİ TAVAN YAPTI


Fenerbahçe hisseleri tavan oldu. Fenerbahçe’nin borsada işlem gören hisseleri yüzde 12 prim yaparak 49.20 liraya yükseldi. Şirketin piyasa değeri de 1 milyar 230 milyon TL’ye çıktı.


Şike soruşturması nedeniyle Fenerbahçe geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nden men edilmiş yerine Trabzonspor alınmıştı. Trabzonspor hisseleri ise UEFA açıklaması sonrasında yüzde 8.8 değer kaybederek 11.90 TL’ye geriledi. Beşiktaş hisseleri yüzde 7.2 yükselişle 5.03 TL’ye, Galatasaray hisseleri ise yüzde 8.04 primle 60.50 TL’ye çıktı.


Bu arada, Fenerbahçe’den KAP’a gönderilen açıklamada, “UEFA Disiplin ve Kontrol Kurulu’ndan tarafımıza ulaşan yazıda, UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi, Disiplin Müfettişi ve Fenerbahçe Kulübü’nün, ilave bilgi/dosya sunabilmesinin uygunluğuna, katılıma uygunluk konusunda son kararın UEFA Disiplin Kurulu’nda olmak kaydıyla şu an itibariyle Fenerbahçe Kulübü’nün UEFA karşılaşmalarına katılabilmesine karar verdiği belirtilmektedir” denildi.

FENERBAHÇE HİSSELERİ TAVAN YAPTI

Çocuk yaşta YPG/PKK’ya katılan 2 terörist teslim olduSuriye’de biri 2014, diğeri ise 2015'te terör örgütü YPG/PKK'ya çocukken katılan iki terörist ailelerinin de devreye girmesi sonucu teslim oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber