Geri Dön

Ferzan Özpetek’e marka ödülü

Yürekli Danışmanlık tarafından düzenlenen Marka 2008 Konferansı kapsamında verilen Marka 2008 ödülünü bu yıl uluslararası alanda elde ettiği başarılarla öne çıkan ünlü Türk yönetmen Ferzan Özpetek aldı

Ferzan Özpetek’e marka ödülü

Özpetek, ödül töreninde yaptığı konuşmada Kalamış’ta geçirdiği çocukluk anıları ve İtalya’da yaşadığı ilginç olayları anlattı. İtalya’ya 17 yaşındayken gittiğini belirten Özpetek, bugün filmlerinin Roma Müzesi’nde gösterildiğini, bir Türk olarak bunun önemli olduğunu kaydetti.
Törenin ardından Milliyet gazetesi yazarı Güneri Cıvaoğlu yönetiminde bir panel düzenlendi. Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz, Mavi Giyim Global Marka Direktörü Elif Akarlılar ve Reklamcılar Derneği Başkanı Cem Topçuoğlu’nun katıldığı panelde “Türkiye markası” tartışıldı.
Cıvaoğlu panelin sonunda tüm katılımcıları konferansın ikinci gününde başlatılacak Türkiye’nin en büyük gönüllülük hareketi olan “Türkiye Markası İçin Var mısınız?” kampanyasına katılmaya davet etti.

Çöküş öyküsü
Konferansta ayrıca Geraldonline’in kurucusu ve yöneticisi Gerald Ratner, ailesinden devraldığı dünyanın en büyük mücevher şirketinin basına yaptığı yanlış bir açıklamanın ardından gerçekleşen ibret verici çöküş hikâyesini paylaştı.
Konferansın öğleden sonra yapılan oturumunda Unilever Axe Dünya Başkanı Russel Taylor, BBH Axe Dünya Sorumlusu Hugh Baillie, Axe’in başarı öyküsünü anlattı. Jingle Mingle Kurucusu ve müzisyen Mert Tünay marka ekiplerinin yaratıcılığı değerlendirebilme becerilerini ve GoViral’in Kurucusu ve Başkanı Jimmy Maymann da markaların yeni güç kaynağı olarak adlandırılan ‘viral’ pazarlamanın sosyal topluluklara etkilerini paylaştı.

Emlakçıyı öldürüp 8 parçaya ayıran sanıklara müebbetAntalya'da gayrimenkul zengini Asım Bayram'ı (82) öldürüp, parçaladıkları bedenini ormana gömen 4 sanıktan 2'si, indirimsiz ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, biri 8 yıl hapis cezası alırken, diğer sanık tahliye oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber